4 قدم برای کنار گذاشتن غذا خوردن زیاد


آیا سعی می کنید غذا را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید خوردن بیش از حد را متوقف کرده و سهولت بیشتری را در اطراف غذا تجربه کنید.

پرخوری ، شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات پرخوری هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به گروه grupp روش تغذیه آگاهانه ما ملحق می شوند ، تلاش می کنند غذای زیادی را متوقف کنند. آنها اغلب به ما مراجعه می کنند و احساس سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی می کنند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و نمی خواهیم هیچ یک از اعضای جامعه ما چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بیشتر بدانید چه چیزی بخورید و چگونه آن را کنار بگذارید.

چگونه غذای زیاد را کنار بگذاریم

هنگامی که متوجه شدید چرا زیاد غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و ایجاد تعادل بیشتر با غذا استفاده کنید.

1. به نشانه های گرسنگی و سیری گوش دهید

سیگنال های گرسنگی و سیری ما تمام روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کنند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها به همراه مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما کار می کنند تا به ما بگویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این سیگنال ها گوش می دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری شدید جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، شرایط متفاوتی وجود دارد که می توانیم در آن به سر ببریم و به ما اجازه نمی دهد به راحتی به این سرنخ ها گوش دهیم. شاید شما رژیمی دارید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا گاهی روزه می گیرید و حتی اگر صبح احساس گرسنگی می کنید ، خود را مجبور می کنید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. شما حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید اما در مورد حجم کاری خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین در طول تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید تا ادامه دهید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما آشنا به نظر می رسد؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب منجر به احساس گرسنگی شدید می شویم. سرانجام ما به نقطه شکست “آویزان” خود برخورد کردیم و در نهایت چیزی برای خوردن پیدا کردیم. چون ما هستیم بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید نشانگرهای گرسنگی ما از کنترل خارج شوند ، خوردن از نقطه اشباع بسیار راحت تر است.

اغلب اینگونه است که یک قسمت پرخوری شروع می شود.

وقتی به طور مرتب به سیگنال های گرسنگی و سیری گوش می دهیم ، می توانیم اندازه وعده های غذایی مناسب خود را بخوریم که مانع از پرخوری مجدد یا کم خوری در طول زمان می شود.

2. آگاهانه غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما دنیایی از تفاوت را ایجاد می کند.

خوردن آگاهانه تمرینی است که به شما امکان می دهد در عین حفظ رابطه سالم با غذا ، عادات غذایی خود را عمدی تر نشان دهید.

وقتی آگاهانه غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و درگیر فرایند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بی فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بیهوش هستیم و از روند غذا خوردن جدا می شویم.

خوردن بی فکر بارها و بارها با پرخوری همراه بوده است. تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم تمرکز حواس ، احتمال اختلال در عادات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

برای شروع تغذیه آگاهانه که به شما کمک می کند زیاد غذا نخورید ، با حذف هرگونه حواس پرتی هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون هنگام تلفن ، یا حتی وسط کتاب خواندن ، فقط خوردن این باعث افزایش آگاهی شما می شود و حتی گوش دادن به علائم گرسنگی و سیری را آسان تر می کند (همانطور که در بالا صحبت کردیم).

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال در مورد اختصاص غذا به اخلاق چیزی شنیده اید؟

اگرچه این عنوان ممکن است برای شما تازگی داشته باشد ، اما من احساس می کنم که ممکن است این مفهوم را قبلاً درک کرده باشید.

تخصیص غذا به اخلاق عبارت است از در نظر گرفتن غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط. کسانی که غذا را به اخلاق اختصاص می دهند ، اغلب معتقدند وقتی غذای “خوب” می خورند ، بنابراین خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی غذایی می خورند که آن را “بد” تلقی کرده اند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

با ورود به چرخه تخصیص غذا به اخلاق ، رایج ترین مرحله بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه و منظور من همیشه این است که به غذاهایی که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم ، ختم می شویم. و چون اخلاق وارد عمل می شود ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

غذاهایی که ما آنها را بد ارزیابی کرده ایم بسیار جذاب تر به نظر می رسند – درست مانند یک کودک کوچک که به او گفته شده است که نمی تواند آب نبات را روی پیشخوان داشته باشد! طبیعت انسان است

بنابراین وقتی در نهایت غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه می کنیم و بسیار فراتر از علائم سیری خود غذا می خوریم. ما مقدار زیادی از آن را می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً بی فکر است ، سپس احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و ناراحتی می کنیم.

جواب؟ هرگز هرگز غذاهای “بد” نگویید و به “خوب” برگردید فقطبه این چرخه پرخوری و محدود کننده است.

با حذف اخلاق از تصویر ، هیچ غذای خوب ، بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم هر زمان که بخواهیم ، آنچه را که می خواهیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4. غذای متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین به شما توصیه کرده ام که فقط به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، آگاهانه غذا بخورید و اخلاق را از غذا حذف کنید.

ممکن است با خود فکر کنید ، “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی خود برسم اگر در هر زمان چیزی بخورم؟” ، اینجاست که تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت بردن از خوردن خود تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که هر زمان که می خواهید آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، که مانع از ایجاد یک چرخه محدود کننده و محدود کننده در نتیجه محرومیت یا احساس گناه می شود.

شما می توانید برای سلامت جسمی خود غذا بخورید ، در کنار هم لذت ببرید. این یک الگوی غذایی پایدار و سازگار ایجاد می کند که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

چکار کنم که زیاد غذا نخورم

برای متوقف کردن خوردن زیاد ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آن لذت می برید. به شما این امکان را می دهد که به علائم گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی احساس قدردانی و شفقت قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد آموزش می دهیم که چگونه در روش تغذیه آگاهانه خود انجام دهند. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که رشد ، ثبات و پشتیبانی را امکان پذیر می کند.

می توانید به کارگاه آموزشی رایگان ما مراجعه کنید تا روش و نحوه تعادل بیشتر با انتخاب های غذایی خود را بیاموزید تا بتوانید از غذا و رژیم غذایی آزاد باشید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید