6 اصل تغذیه زعفران ، خواص دارویی و فواید سلامتی


مصارف پزشکی

  • اجزای فعال موجود در زعفران در بسیاری از داروهای سنتی برای مدت طولانی به عنوان ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، دیافورتیک کاربردهای درمانی زیادی دارد.

  • مطالعات تحقیقی این را نشان داده است زعفران، روغن فرار موجود در ادویه ، دارای اثر آنتی اکسیدانی ، سمیت سلولی بر سلول های سرطانی ، ضد تشنج و ضد افسردگی است.

  • این α- کروسین ، مشخص شده است که یک ترکیب کاروتنوئیدی که به این ادویه رنگ زرد طلایی مشخص می دهد ، دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد افسردگی و ضد سرطانی است. (سلب مسئولیت پزشکی).

انتخاب و ذخیره سازی

زعفران تازه در بازارهای تخصصی ادویه موجود است. سعی کنید به جای پودر زعفران کلاله کل خشک شده (پیستیل) بخرید زیرا اغلب می تواند تقلبی باشد. از برچسب اصلی شرکت فروشنده یک ظرف خوب بسته شده را انتخاب کنید که تاریخ بسته بندی و تاریخ انقضا را نشان می دهد.

ادویه تازه باید دارای رنگ قرمز مایل به قرمز روشن باشد و وقتی بین انگشتان دست مالیده می شود ، عطر بسیار مطبوعی را ایجاد کرده و زرد طلایی را لکه دار می کند. به دنبال پرچم های بلند باشید که طول هر کدام 2 تا 4 سانتی متر است. از محصولات با کیفیت پایین با رگه های خاکستری یا لکه های روشن روی کلاله اجتناب کنید. این ادویه دارای طعم بی نظیر و تند عسل تلخ با عطر مطبوع است.

در یک جعبه بسته نگهداری کنید و آن را در مکانی تاریک و خنک (ترجیحاً در یخچال) دور از نور نگهداری کنید زیرا اشعه های رنگی رنگدانه های زعفران را اکسید کرده و طعم آن را جبران می کند.

کاربردهای آشپزی

زعفران-ادویه-برنج
برنج زعفرانی با دانه زرشک. عکس: کاناداکو

فقط یک پیمانه زعفران تازه برای افزایش طعم و رنگ کل دستور غذا کافی است.

روش های مختلفی برای استفاده از آن در آشپزخانه وجود دارد. کل ننگ را می توان مستقیماً به آماده سازی ها اضافه کرد ، یا اغلب نخ ها را با ملات و مایه سنتی چسبانده و به دستور غذا اضافه می کنیم. در روش سوم ، کمی زعفران به یک فنجان آب گرم و تند اضافه می شود. این آب را به مواد اضافه کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • زعفران به عنوان چاشنی و رنگ دهنده در غذا و نوشیدنی در غذاهای مدیترانه ای و آسیایی استفاده می شود.

  • در بین مردم به عنوان شناخته می شود “کسار” در شبه قاره هند ، در تهیه برنج پلو ، پودینگ برنج ، “حلوا” و سایر غذاهای شیرین در بسیاری از کشورهای هند ، پاکستان و آسیای میانه استفاده شده است. همچنین به عنوان پایه رنگ و طعم در تهیه کولی ، بستنی ، کیک و نوشیدنی استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

دوزهای زیاد زعفران می تواند به عنوان محرک رحم عمل کرده و در موارد شدید باعث سقط جنین شود. بنابراین ، ممکن است به زنان باردار توصیه شود که از این ادویه در رژیم غذایی خود اجتناب کنند.

(سلب مسئولیت پزشکی: اطلاعات و راهنماهای مرجع در این وب سایت فقط برای اطلاعات عمومی خواننده است. نباید از آن برای تشخیص مشکلات سلامتی یا برای اهداف درمانی استفاده شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز و واجد شرایط نیست. برای مشاوره در مورد داروها با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید.)

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب زعفرانبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. صفحات ادویه جرنوت کاتزر.دیدگاهتان را بنویسید