7 انجیر منحصر به فرد حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

از میوه های بسیار نرم ، شکسته ، آسیب دیده و ناشی از قارچ اجتناب کنید. به همین ترتیب ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) و بنابراین مزه دار و ناخوشایند است.

انجیرها به سرعت از بین می روند و باید تازه مصرف شوند ، در غیر این صورت باید داخل یخچال قرار داده شود و 2-3 روز تازه بماند. آنها را در کیسه پلاستیکی یا زیپ فروشی قرار داده و در یخچال با رطوبت نسبی بالا نگهداری کنید. انجیر خشک می تواند 6-8 ماه بماند.

انجیر تازه ممکن است در تمام فصول در دسترس باشد. با این حال ، آنها از ماه مه تا نوامبر در بهترین حالت خود هستند. انجیر تازه و خشک را می توانید در بازارها پیدا کنید. هنگام خرید انجیر تازه ، به دنبال رنگ هایی با اندازه یکدست باشید که نرم بوده و رایحه ای شیرین و دلپذیر به مشام برسد.

از میوه های بسیار نرم ، شکسته ، آسیب دیده و ناشی از قارچ اجتناب کنید. به همین ترتیب ، انجیر سبز نارس تلخ (قابض) و بنابراین مزه دار و ناخوشایند است.

انجیر به سرعت از بین می رود و باید در زمان تازه خوردن مصرف شود یا در یخچال قرار داده شود تا 2-3 روز تازه بماند. آنها را در کیسه پلاستیکی یا زیپ فروشی قرار دهید و در یخچال با رطوبت نسبی بالا نگهداری کنید. اگر انجیرهای خشک شده را در ظرفی محکم بسته بندی کنید ، می توانند 6-8 ماه بمانند.

نکاتی در مورد تهیه و سرو

انجیرها قبل از برداشت باید روی خود درخت کاملاً بالغ شوند. می توان از آنها به صورت تازه و بعد از خشک شدن مصنوعی یا آفتابگیری لذت برد.

برای خوردن انجیر تازه ، آن را در آب سرد بشویید و با پارچه یا دستمال نرم آن را به آرامی پاک کنید. می توانید انجیر تازه را کامل یا پوست کنده بخورید. اگر آنها را از سردخانه بیرون آوردید ، آنها را در یک کاسه آب قرار دهید تا به دمای معمولی اتاق بازگردند تا طعم و مزه آنها غنی شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • انجیر شیرین و آبدار بهتر است بدون افزودنی / ادویه جات ترشی جات باشد.

  • انجیر تازه مکمل عالی سالاد ، در کیک و بستنی است.

  • انجیر خشک را می توان به سوپ ها ، خورشت ها و غنی سازی طیور ، شکار ، بره اضافه کرد.

  • انجیر خشک افزودنی های عالی برای غلات صبحانه ، کلوچه ، کیک ، ساندویچ ، پای و کیک پنیری است.

  • از انجیر ترشی با سس تمشک لذت ببرید.

مشخصات امنیتی

برگ انجیر و میوه های نارس لاتکس سفید تولید می کنند که می تواند به پوست نفوذ کرده و باعث ایجاد احساس سوزش ناخوشایند شود. لاتکس انجیر حاوی چندین ترکیب مانند است فوروکومارینها ، 5-متوکسیپسورالن (5-MOP) … و غیره ، که ممکن است باعث واکنشهای آلرژیک با واسطه سلول شود. در صورت عدم درمان ، می تواند منجر به شیوع شدید آلرژیک در قسمت های در معرض شود.

در برخی از افراد حساس ، خوردن انجیر همچنین می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود که شامل استفراغ ، اسهال و خارش پوست و غشاهای مخاطی می شود. بنابراین ، به افرادی که سابقه حساسیت به انجیر دارند توصیه می شود از خوردن آن خودداری کنند.
(سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به میوه از جانب میوه انجیر. برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن و منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. انجیر خشک شده پایگاه داده USDA National Nutrient.دیدگاهتان را بنویسید