7 حقیقت تغذیه بادام و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

بادام در پوسته
پوست بادام خام و خشک. توجه به هسته خوراکی داخل آن.

بادام در تمام طول سال به راحتی در بازارها موجود است. با این حال ، مغازه ها انواع مختلف آجیل را به نمایش می گذارند که بصورت پوست کنده ، بدون پوست (با پوسته بیرونی) ، نمک زده ، شیرین یا پودر شده (آرد / آرد بادام) و غیره به فروش می رسند.

هنگام خرید ، به دنبال هسته های قهوه ای روشن باشید که جمع و جور و یکنواخت هستند و در دست احساس سنگینی می کنند. آنها باید عاری از ترک / بریدگی ، کپک و لکه و بوی تند باشند.

برای نگهداری ، بادام کامل پوست کنده شده را در یک مکان خشک و خنک به مدت چند ماه قرار دهید. با این حال ، مغزهای طاس باید در یک ظرف سربسته در یخچال نگهداری شوند تا از خراب شدن جلوگیری شود.

کاربردهای آشپزی


مغز بادام

مهره های کامل خام در واحدهای فرآوری با ماشین های بزرگ ترک خوردگی بریده می شوند. تجهیزات مهره کوچکتر یا انبردست دستی معمولاً برای مصارف خانگی کافی است.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • بادام را می توان به صورت خام ، شور یا شیرین میل کرد.

  • آنها شیرین هستند ، اما طعم آنها هنوز شیرین است. شیر بادام شیرین شده (میلک شیک بادام) یکی از محبوب ترین نوشیدنی های شاداب کننده در هند و دیگر کشورهای آسیای جنوبی است.
  • بادام یکی از آجیل های بسیار مورد توجه است که در انواع غذاهای برنج ، خوش طعم و شیرین در خاورمیانه استفاده می شود.

  • چیپس بادام غالباً روی دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر بستنی ها پاشیده می شود.

  • آنها در شیرینی پزی بسیار کار می کردند ، علاوه بر کیک ، بیسکویت ، شیرینی ، نوشیدنی های انرژی زا و کیک. در فرانسه ، فرنگیپان یک کیک مورد علاقه است که از آرد بادام تهیه می شود.

  • همچنین از مغزهای خالی برای تهیه کره بادام استفاده می شود که جایگزینی ایده آل برای مبتلایان به حساسیت به بادام زمینی است.
  • بادام سبز و رسیده فوق العاده خوشمزه است! این آجیل های خوراکی ، جوان و نرم در اواخر بهار وارد بازار کشاورزان شد. برای غذا خوردن ، درپوش سبز بیرونی را با چاقو برش دهید و از هسته سفید شیرین و خامه ای داخل آن لذت ببرید!

مشخصات امنیتی

حساسیت به مغز بادام ، اگرچه این حساسیت مانند سایر حساسیت های آجیل درختی مانند بادام هندی ، پسته و غیره رایج نیست ، اما اغلب می توانند در برخی افراد به غذاهایی که برای استفاده آماده شده اند واکنش های حساسیت ایجاد کنند.

نوع و شدت علائم می تواند متفاوت باشد و ممکن است شامل استفراغ ، اسهال ، درد شکم ، تورم لب و گلو منجر به مشکل تنفس و احتقان قفسه سینه شود. بنابراین ، هنگام مصرف غذاهای پخته شده با آجیل بادام باید در افراد مبتلا به سندرم حساسیت به آجیل احتیاط شود. (هشدار).


B -بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب بادامبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل و دانه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

B -بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. تخته بادام کالیفرنیادیدگاهتان را بنویسید