۷ دو برابر شدن بیماران کرونایی در کرمانشاه/ هم استانی دیگر وداع عجیبی با زندگی داشت.


حامد بهرامیان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، با اشاره به آمادگی دانشگاه برای جلوگیری از شیوع کرونا اظهار داشت: در شرایط کنونی تمامی مراکز و بیمارستان هایی که به حالت عادی بازگشته بودند دوباره در آماده باش کامل هستند. در دستور کار قرار گرفته و بیمارستان های گلستان و فارابی به چرخه پذیرش و پذیرش بیماران کرونایی بازگشته اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۹ بیمار با علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۲۵ نفر در بخش ویژه و ۶ نفر در وضعیت وخیم و با مرگ دست و پنجه نرم می کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: ۹۲ مورد سرپایی و ۳۸ مورد بستری در استان شناسایی شده است.

بهرامیان گفت: تعداد موارد مثبت نسبت به ۱۰ روز گذشته ۷ برابر شده است.

وی ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین افرادی که واکسیناسیون کامل انجام ندادند، اعلام کرد و افزود: در شبانه روز گذشته یک مورد فوتی بر اثر این بیماری داشتیم.

بهرامیان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ مورد جدید در بیمارستان های استان بستری و ۲۰ نفر نیز پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی با تاکید بر تکمیل فرآیند واکسیناسیون هم استانی ها، گفت: تمامی مراکز بهداشتی و درمانی پایگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی در بحث تزریق واکسن فعال هستند و در حال حاضر سه نوع واکسن ایرانی پاستوکوک، اسپایکژن، واکسن ایرانی وجود دارد. و برکات و واکسن خارجی سینوفارم در مراکز موجود است.

انتهای پیام/ها
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید