8 اصل تغذیه میوه گوآوا و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

میوه گواوا
میوه های گواوا ، انواع گوشت صورتی.

در مناطق گرمسیری ، Guavor ممکن است در تمام طول سال در دسترس باشد. گوشت قرمز مانند گوآوا گوشتی “تایلندی مارون” از نظر مواد مغذی غنی تر از گوآوا های سیب سبز است. اغلب میوه ها روی درخت می رسند تا طعم شدید و طبیعی خود را تجربه کنند. آنها را می توان در حالی که سبز هستند اما رسیده اند ، برداشت و بعداً در دمای اتاق می رسند. گواوا رسیده دارای رنگ مشخص و عطر مطبوع است.

در فروشگاه ها ، میوه های تازه با پوست سالم و بدون هیچ گونه بریدگی ، کبودی یا لک بخرید. قرار دادن میوه پیچیده شده در کاغذ با موز یا سیب روند رسیدن را تسریع می کند.

میوه های رسیده و در عین حال سبز را می توان برای دو تا پنج هفته در دمای ایده آل و تنظیم شده بین 46 درجه فارنهایت و 55 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی 85 تا 95 درصد نگهداری کرد. میوه های خیلی رسیده می توانند فقط چند روز در داخل یخچال بمانند.

روش های پخت و سرو

آنها را در آب سرد سرد بشویید تا خاک یا بقایای حشره کش از بین برود. گوآوا تازه رسیده بهتر است با پوست آن میل شود. هر گونه گل (تاپ) را در بالا بردارید و سپس هر دو انتهای آن را با چاقوی تیز برش دهید. می توان آن را مانند سیب ها مکعبی یا برش داد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • گواوا تازه بخورید تا از طعم طبیعی و طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

  • آب میوه گواوا نوشیدنی خوشمزه محبوب در بسیاری از قسمت ها است.

  • مکعب های برش خورده گواوا مکمل خوبی برای سالاد میوه است.

  • همچنین اغلب در تهیه دسر استفاده می شود.

  • همچنین از این میوه برای تهیه شیرینی ، کنسرو ، ژله ، مربا ، مارمالاد و غیره استفاده می شود.

≻≻-بازگشت به میوه از جانب گواوا برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن و منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. Psidium guajava-pdf.

  4. آنون 1986. گیاهان مفید در هند. اداره انتشارات و اطلاعات ، CSIR ، دهلی نو ، هند.

  5. پیتر جی فون کارلوویتز. 1991. درختان و درختچه های چند منظوره-منابع دانه ها و بیگناهان. ICRAF نایروبی، کنیا.دیدگاهتان را بنویسید