8 اصل فلفل پوبلانو تغذیه و مزایای سلامتی


خریداری کردن

فصل پابلانو تازه تابستان و اوایل پاییز است. آنها در بازارهای مکزیک و در بسیاری از سوپر مارکت های ایالات متحده موجود هستند. آنها همچنین در مواد غذایی کنسرو می شوند.

پوبلانوهای جامد ، براق و تازه را با گونه های جامد از بازارهای کشاورزان انتخاب کنید. پوبلانوس بالغ بالغ قهوه ای مایل به قرمز و شیرین تر از سبز خام می شود. فلفل آنچو / مولاتو را در بسته بندی های مهر و موم شده از منابع اصلی خریداری کنید.

از پوشش های خشک ، پژمرده و دارای ترک ، بریدگی و آسیب سطحی خودداری کنید.

ذخیره سازی

در خانه ، فلفل پوبلانو را در جعبه سبزیجات داخل یخچال با رطوبت نسبی بالا نگهداری کنید. هنگامی که به همین ترتیب ذخیره می شوند ، تا یک هفته دوام می آورند.

پوبلانوهای بو داده و پوست کنده را می توان با نگهداری یا انجماد حفظ کرد.

ذخیره لنگرها در ظروف سربسته نیز چند ماه طول خواهد کشید. آنچوها اغلب به صورت پودر آسیاب می شوند و برای تهیه طعم دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرند.

روش های پخت و سرو

Poblanos فلفل های بزرگ ، براق ، دارای پوست ضخیم و خوشمزه است. آنها بسیار شیرین و ملایم گرم هستند ، که کمتر از ژالاپنو است.

Poblano یکی از رایج ترین فلفل های چیلی است که در غذاهای مکزیکی و جنوب غربی آمریکا استفاده می شود. آنها را می توان به طرق مختلف تهیه کرد ، معمولاً شامل خشک ، نان و سرخ شده ، پر شده یا در سس هایی به نام خال.

در کالیفرنیا ، این فلفل های چیلی را اغلب به اشتباه به عنوان خطاب می کنند پاسیلا، اگرچه پاسیلا ها انواع متمایزی هستند.

فلفل های پوبلانو کاغذهای نرم ، پهن و مخروطی شکل هستند و دیواره های آنها بسیار ضخیم است و همین امر آنها را برای پر کردن مناسب می کند.

به استثنای پر کردن ، کاغذ پوبلانو معمولاً قبل از استفاده تفت داده و پوست می گیرد.

فلفل چیلی آنچو در غذاهای سنتی مکزیکی به دلیل افزودن رنگ ، طعم و تندی ملایم بسیار ارزش دارد.

هنگامی که آنها به طور کامل بالغ می شوند و خشک و کوچک می شوند ، پوبلانوس به نام فلفل چیلی مولاتوبه آنها طعم های شور ، شیرین و خاکی را با ظروف میوه ای به غذاها اضافه می کنند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

تاباسکو یک فلفل بسیار تند است. هنگام طبخ غذا در تاباسکو زیاده روی نکنید زیرا حاوی مقادیر بسیار زیادی از ترکیبات آلکالوئیدی کپسایسین است که طعم قوی و تندی به آنها می بخشد.

شیلی پر شد
شیلی-رلنوس.
  • Poblanos را می توان در انواع غذاها استفاده کرد اما شاید بیشتر به عنوان فلفل دلمه ای انتخابی برای Rellenos شیلی (poblanos پر شده) شناخته شود.

  • poblanos بو داده در سس خامه (Rajas con Crema) یک دستور العمل محبوب مکزیکی مرکزی و جنوبی است.

  • آنچو معمولاً در سس هایی استفاده می شود که نامیده می شوند خالبه

مشخصات امنیتی

  • فلفل های پوبلانو به عنوان فلفل های ملایم (1000 تا 1500 در درجه حرارت اسکوویل) طبقه بندی می شوند که با سطوح پایین کپسایسین مشخص می شوند و به آنها ویژگی تند ملایمی می بخشد. اما در برخی از افراد حساس ، حتی مقدار کمی کپسایسین هنگام تماس با غشای مخاطی حفره دهان ، گلو و معده می تواند باعث تحریک و سوزش و التهاب در دهان ، زبان و گلو شود.

  • خوردن ماست سرد غلظت کپسایسین را رقیق می کند و بنابراین می تواند به کاهش درد سوزش کمک کند.

  • از لمس چشم ها با انگشتان آلوده به فلفل خودداری کنید. در این حالت ، چشم های خود را کاملاً با آب سرد بشویید تا سوزش کاهش یابد.

  • برخلاف سایر انواع فلفل قرمز ، پوبلانوس که فلفل دلمه ای است ، احتمالاً شرایطی مانند ورم معده ، زخم معده و رفلاکس معده (GER) را تشدید می کند.

همچنین بخوانید حقایق تغذیه ای فلفل هالاپنو

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب پاپریکو پوبلانوبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود)

  2. پوبلانو شیلی (در پنجره جدید باز می شود)دیدگاهتان را بنویسید