8 حقیقت باور نکردنی درباره تغذیه کلم و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

کلم قرمز
کلم قرمز.

کلم یک محصول سرد فصلی است. در سوپر مارکت های ایالات متحده ، ممکن است در تمام طول سال در دسترس باشد. هنگام خرید ، یک سر تازه ، جمع و جور ، محکم و با اندازه متوسط ​​را انتخاب کنید که برای اندازه آن سنگین است.

آفات در کلم رایج است. سرهای متعارف می توانند در معرض حشره کش ها قرار گیرند تا از آفات جلوگیری شود. بنابراین ، به طور کامل در آب سرد سرد بشویید ، سپس حدود 30 دقیقه در آب نمک خیس کنید. سپس به آرامی در آب تمیز بشویید تا ماسه ، خاک ، آفات ، تخم مرغ / تخم / کیست و سایر حشره کش ها را از بین ببرید.

تا زمانی که تازه هستید از کلم استفاده کنید تا حداکثر فواید آن را برای سلامتی به دست آورید. با این حال ، می توان آن را چند روز در یخچال نگهداری کرد تا بعداً استفاده شود.

روش های پخت و سرو

برای آماده سازی ، انتهای ساقه را کوتاه کرده و هر گونه برگ خلیج پژمرده خارجی را دور بریزید. همانطور که در بالا توضیح داده شد سر خود را بشویید. سر را به دو قسمت تقسیم کنید و سپس برگها را به دلخواه در دستور غذا برش دهید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

کلم پر از ماهی شور
سرمال ، رول کلم پر شده
عکس با مجوز: مایکلا.

  • کلم کاملاً تمیز را می توان به صورت خام مصرف کرد ، در واقع بسیار مغذی است.

  • برگهای تازه خرد شده یا رنده شده را به آماده سازی سالاد سبزیجات اضافه کنید.

  • برگهای خام خرد شده یا خرد شده را می توان به آماده سازی سالاد سبزیجات اضافه کرد.

  • برگ کلم تازه یا ترشی به عنوان رول در گوشت چرخ کرده (سرمه ای) در بسیاری از مناطق اروپای مرکزی ، بالکان و مناطق کوچک آسیایی استفاده می شود.

  • کلم سرخ شده ، پیاز ، سیر ، فلفل و چیلی سبز مخلوط با برنج بخارپز و سس سویا / چیلی / گوجه فرنگی یکی از غذاهای مورد علاقه است (Chowmein) در چین و دیگر مناطق جنوب شرقی آسیا.

  • علاوه بر این ، در تهیه نوعی سوپ با آب طعمه اضافه شده استفاده می شود و ماست با نام “borscht” شناخته می شود که در کشورهای اروپای شرقی بسیار محبوب است.

مشخصات امنیتی

کلم می تواند حاوی “گواتروژن” باشد ، ترکیبات گیاهی خاصی که عمدتاً در سبزیجات چلیپایی مانند گل کلم ، کلم بروکلی و غیره یافت می شود ، می تواند باعث تورم در غده تیروئید شود و در افرادی که دچار اختلال عملکرد تیروئید هستند باید از مصرف آنها خودداری شود. با این حال ، آنها می توانند سخاوتمندانه در افراد سالم استفاده شوند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به سبزیجات از جانب کلم تغذیه. برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. USDA -پایگاه ملی مواد مغذی.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.دیدگاهتان را بنویسید