9 اصل تغذیه چای بابونه و مزایای سلامتی آن


برداشت و ذخیره سازی

گل بابونه
گلهای بابونه زیبا.

گلهای کامل یا با دست چیده می شوند یا با چوب دستی برای بازار چای با کیفیت بالا برداشت می شوند. با این حال ، این یک فرایند بسیار پر زحمت و پرهزینه است.

سپس گلهای سایه دار برای مواد خارجی ، آوار قبل از پردازش ، مرتب می شوند. سپس گلها قبل از فروش عمده به کارخانه ها با دقت درجه بندی می شوند و سپس در کیسه ها / کیسه های چای و قالب های کوچک ذخیره سازی پردازش می شوند. گلهای بابونه و قسمتهای گیاه نیز با سایر محصولات گیاهی مخلوط می شوند.

سرهای گل بابونه تازه برداشت شده و سایه دار را که در کیسه های چای یا در کوزه های هوای بسته بندی شده بسته بندی شده از فروشگاه تخصصی خریداری کنید. به دنبال اصل بودن و اجتناب از محصولات تقلبی باشید.

تهیه بابونه

گلهای بابونه آلمانی برای دم کردن چای به این تزریق رنگ آبی ملایم روشن می دهند. از طرف دیگر بابونه رومی آلمانی ، رنگ نی نی ملایم را به تزریق می بخشد. گلهای تازه برداشت شده و سایه دار باید در حداکثر 6 ماه برای حداکثر مزایای سلامتی استفاده شوند.

گلهای تازه یا خشک شده بابونه را در قوری یا مستقیماً در لیوان بگذارید. روی آب جوش بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه یا بیشتر خیس بخورد ، اگر مزه قوی تری را ترجیح می دهید. چای را صاف کرده و در صورت تمایل مقدار کمی پودر قند یا عسل به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود.

در اینجا چند نکته دیگر در خدمت ارائه شده است:

  • روزانه 1 تا 4 فنجان چای بابونه بنوشید تا برای سلامتی طولانی مدت مفید باشد.

  • بابونه یک تیسان بدون کافئین (تزریق گیاهی) است و به عنوان یک آرام بخش ملایم عمل می کند. می توانید از آن به عنوان یک نوشیدنی قبل از خواب برای خواب خوب لذت ببرید.

  • برگهای تازه بابونه نیز به عنوان چاشنی در سالاد ، سوپ ، خورش ، ماریناد و غذاهای سبزیجات استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

چای بابونه و سایر محصولات ممکن است برای افرادی که دارای حساسیت یا حساسیت شناخته شده ای نسبت به گل مروارید یا گیاهان خانواده Asteraceae مانند گل داودی ، گیاه بابونه و غیره هستند توصیه نشود.

محصولات بابونه برای بیماران مبتلا به تب یونجه آتوپیک یا آسم توصیه نمی شود. این دارو در زنان در ماه های اولیه بارداری به دلیل نقص های احتمالی در نوزادان ممنوع است. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

چای بادرنجبویه فواید سلامتی.

چای رویبوس فواید سلامتی.

≻≻- بازگشت به چای های گیاهی از جانب چای بابونهبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع چای های گیاهی با توضیحات کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻- بازگشت به سایت اینترنتیبه

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدیدی باز می شود).

  2. دانشکده پزشکی استنفورد اطلاعات سرطان صفحه تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  3. مقدمه ای بر شورای گیاه شناسی آمریکایی بابونه. pdf (در پنجره جدیدی باز می شود).

  4. تولید بابونه آلمانی .. pdf. (در پنجره جدیدی باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید