9 اصل تغذیه گوجی بری و مزایای سلامتی


استفاده دارویی از انواع توت های گوجی

  • تقریباً تمام قسمتهای گیاه گوجی در طب سنتی چینی (TCM) مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکان چینی از بخشهای مختلف این مرکز برای هر یک از چهار بخش امسال حمایت می کنند. برگ در بهار ، گل در تابستان ، میوه در پاییز و ریشه در زمستان.

  • این توت ها در داروها برای درمان التهاب استفاده می شوند ، به عنوان رقیق کننده خون ، مقوی سلامت پوست و چشم ، برای تسکین عصبی و بهبود حافظه است.

انتخاب و ذخیره سازی

در ایالات متحده ، گوجی بری خشک شده در سوپر مارکت ها و فروشگاه های آسیایی موجود است. توت های مارک اصلی را در بسته بندی یا سطل زباله خریداری کنید.

در مزارع سنتی که کشت می شوند ، فقط انواع توت های رسیده با دست از بوته گوجی برداشت می شود. سپس آنها را روی تخت های چیده شده و 10-16 ساعت در سایه پهن می کنند تا پوست مومی آنها کوچک و کوچک شود. سپس زیر نور خورشید خشک کنید تا فقط 10 درصد رطوبت در توت ها باقی بماند. پس از خشک شدن ، توت ها مرتب شده و در کیسه ها ذخیره می شوند و برای بسته بندی به انبار منتقل می شوند.

گوجی خشک را می توان تا یک سال به خوبی نگهداری کرد. در محیط های مرطوب در یخچال نگهداری کنید تا عمر بیشتری داشته باشد.

انواع توت های خام و تازه 2-3 روز در سرما ، دمای اتاق و چند روز در یخچال باقی می مانند. با این حال ، توت خشک می تواند برای چند ماه به خوبی ذخیره شود.

روش پخت و سرو

انواع توت های تازه رسیده و کاملاً رسیده را می توان به صورت مستقیم از بوته چیده شده خورد. به عنوان عضوی از میوه های Solanaceae ، خوردن گوجی خام می تواند سمی باشد و بنابراین باید از آن اجتناب کرد.

توت خشک را می توان به تنهایی به عنوان کشمش مصرف کرد. خیساندن در آب ولرم به مدت 5 تا 10 دقیقه آنها را نرم و تنومند می کند.

عناب-سوپ مرغ-گرگ فرنگی
میوه عناب ، گرگ ، سوپ مرغ. (Photo-Singzy)

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • توت های تازه را می توان مستقیماً مانند انگور مصرف کرد.

  • میوه خشک را می توان مانند کشمش ، در کیک ، پای ، نان ، کلوچه و غیره استفاده کرد.

  • آنها را با لیمو در چای بریزید.

  • توت خشک را می توان با ادویه جات و مرغ خرد شده به سوپ اضافه کرد.

مشخصات امنیتی

گوجی بری به عنوان عضوی از خانواده گیاهان شب دار حاوی سولانین ، سم آلکالوئید گلیکول است.

به بیماران داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین توصیه می شود که از این توت ها و محصولات آنها به عنوان آب گوجی بری استفاده نکنند زیرا ممکن است اثر ضد انعقادی وارفارین را تقویت کرده و خطر خونریزی را افزایش دهد. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به میوه از جانب انواع توت های گوجیبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن و منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه ایالات متحده برای مرجع استاندارد.

  2. Vargbären.- pdf.دیدگاهتان را بنویسید