9 اصل تغذیه Acai Berry و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

آکای ​​تازه فقط در نزدیکی مزارع آنها قابل دسترسی است. میوه های آکای معمولاً دو بار در سال برداشت می شوند. متخصص کار در بالا رفتن از درختان می تواند این خوشه های کاملا رسیده را از انتهای تاج نخل آکای جمع آوری کند.

Acai بسیار فاسد شدنی است. پس از برداشت ، باید یا خورده شود یا به واحدهای فرآوری منتقل شود.

چندین محصول تجاری از استخراج acai در فروشگاه ها موجود است. کل آکای خشک شده یخ زده نیز در فروشگاه ها فروخته می شود. اما از نظر تغذیه بسیار بدتر از انواع توت های تازه هستند.

روش های پخت و سرو

توت acai
فروش توت آکای برای فروش.
عکس با مجوز: محدوده

پوسته یا جرم بیرونی (مزوکارپ) جزء خوراکی acai است. دانه ها یا دور ریخته می شوند یا به عنوان خوراک دام استفاده می شوند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • آب آکای ، یک نوشیدنی گوارا با طعم آجیلی ، معمولاً از ترش کردن توت های رسیده به دست می آید. آماده کردن ؛ توت های رسیده خیس شده در آب ولرم برای نرم شدن گوشت خارجی نازک آنها. سپس آنها را فشار داده و دانه های بزرگ را الک می کنند تا مایع کرمی بنفش غلیظ به دست آید.

 • نوشیدنی های Acai ، یا آب میوه های خشک شده یا پودر شده ، در آمریکا ، به ویژه در برزیل ، بسیار محبوب هستند.

 • به طور سنتی در کمربند قبیله ای آمازون ، عصاره acai معمولاً با نشاسته مخلوط می شود دیوانه وار سبزیجات ریشه دار و به عنوان فرنی خوشمزه مصرف می شود.

 • عصاره آن با شکر یا آب نیشکر مخلوط می شود تا شیرین شود و به عنوان نوشیدنی بنوشد.

 • عصاره آن را می توان برای طعم دادن به بستنی ها ، اسموتی ها ، شیک ها ، عرقیات و سایر دسرها استفاده کرد.

 • علاوه بر این ، توت ها در مکمل های تقویت کننده انرژی مانند کپسول ، قرص و به عنوان نوار انرژی استفاده می شوند.

قلب نخل آکای

قلب نخل آکای جوانه های لطیف ، سفید و در حال رشد نابالغ برگ نخل هستند ، درست بالای نقطه رشد آن در هر ساقه. قلب محصول جانبی مورد علاقه درخت آکای است که از آن به عنوان سبزی مشابه قلب نخل استفاده می شود. آنها معمولاً پس از بریدن تنه درخت زنده (تنه) و کندن لایه های بیرونی برای آشکار شدن هسته مرکزی یا “قلب نخل” جمع می شوند.

اگرچه قلب نخل ارزش غذایی کمی دارد ، اما همچنان به عنوان یک غذای نادر مورد توجه قرار می گیرد و بنابراین قیمت بسیار بالایی در بازار می طلبد.

مشخصات امنیتی

ثابت شده است که مصرف توت های آکائی بی خطر است و هیچگونه منع مصرفی ندارد. این دارو با خیال راحت در زنان باردار در حوضه آمازون استفاده می شود. تا به امروز ، هیچ موردی از آلرژی یا سمیت شناسایی نشده است. (سلب مسئولیت پزشکی).

حقایق واقعی در مورد Acai

 • توت Acai یک محصول میوه از Euterpe oleracea درختان نخل به گونه ای که مشابه سایر درختان خانواده نخل مانند نارگیل ، خرما ، نخل روغنی و غیره است ، آکای نیز دارای ارزش کالری و مشخصات تغذیه ای خاص خود است. ترکیبات پرکالری آکای از چربی آن ناشی می شود. هیچ مطالعه مستقیمی وجود ندارد که نشان دهد مصرف محصولات acai به کاهش وزن کمک می کند.

 • Acai یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده در آمازون برای قرن ها بوده است. بنابراین در مقایسه با زغال اخته ، انار و غیره که واقعاً کالری بسیار پایینی دارند ، بیشتر از آن به عنوان یک غذا به عنوان یک “توت تناسب اندام جدید” استفاده می شود.

 • برخلاف ادعاهای برخی شرکت ها ، وب سایت ها ، مقالات و غیره ، آنتی اکسیدان ها در سطوح متوسطی در acai وجود دارند. USDA ، به نوبه خود ، حتی به خود زحمت نداده است تا از مشخصات تغذیه ای و ارزش ORAC آن مطلع شود. با این حال ، بسیاری از گیاهان ، میوه ها ، انواع توت ها و سبزیجات در طبیعت وجود دارند که میزان آنتی اکسیدان آنها بسیار بیشتر از آکای است. به عنوان مثال ، دارچین دارای بالاترین ارزش ORAC مستند به USDA از 267536 معادل Trolox (TE) است که صدها برابر بیشتر از acai ، chokeberry ، سیب و غیره است).

 • توت های Acai حاوی مقدار زیادی کالری هستند و بنابراین قدرت و استقامت فوری را ارائه می دهند. هیچ غذای شناخته شده ای در کره زمین وجود ندارد که سرشار از کالری و چربی باشد و به طور همزمان وزن بدن را کاهش می دهد.

 • توت آکای تا کنون هیچ مدرک مستندی مبنی بر استفاده از آن به عنوان یک داروی جنسی وجود ندارد. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺- بازگشت به میوه از جانب توت آکای تغذیه. برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≺≺- بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

 1. مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه NIH. (در پنجره جدیدی باز می شود).


دیدگاهتان را بنویسید