9 حقایق تغذیه فندق و فواید سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

فندق می تواند در تمام طول سال در بازار باشد. مغازه ها انواع مختلفی از خطرات مانند پوست کنده ، بدون پوست ، شور ، شیرین یا آسیاب شده (پودر) و غیره را می فروشند.

آجیل خام (بدون پوسته خارجی) به جای فرآوری شده بخرید. مهره ها باید زرد مایل به قهوه ای روشن ، جمع و جور ، اندازه یکنواخت و سنگینی در دست داشته باشند. آنها باید عاری از ترک های سطحی ، کپک و لکه و عاری از بوی تند باشند.

خطرات پوسته نشده را می توان چندین سال در جای خشک و خنک نگهداری کرد. برای نگهداری آجیل های پوست کنده (بدون پوشش بیرونی آنها) ، آنها را در ظرفی محکم نگه دارید و در یخچال قرار دهید تا از فاسد شدن جلوگیری شود.

کاربردهای آشپزی

فندق به تنهایی خورده می شود ، بو داده ، شور یا شیرین می شود. فندق ، مانند فیلبرها ، آجیل است ، اما هنوز هم طعم دلپذیری دارد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

پرالین فندقی روی کیک شکلاتی
کیک با پرالین فندقی.
عکس: ژول

  • فندق اغلب در شیرینی پزی به عنوان افزودنی شکلات ، بیسکویت ، شیرینی و کیک استفاده می شود.

  • همچنین از آنها برای تهیه کره فندق استفاده می شود که گزینه ای محبوب برای مبتلایان به حساسیت به بادام زمینی است. همچنین نمک کمتری در طعم آن وجود دارد. با این حال ، چربی بیشتری نسبت به سویا یا کره بادام زمینی دارد.

مشخصات امنیتی

حساسیت به فندق یک واکنش حساسیت نوع 1 (با واسطه Ig-E) در برخی افراد به مواد غذایی است که با استفاده از این آجیل تهیه می شود. به طور کلی ، واکنش آلرژیک تمایل دارد از طریق قرار گرفتن در معرض گرده درخت به جای مصرف خود فندق ، رسوب کند.

علائم آلرژیک ، معروف به “سندرم آلرژی دهان” ممکن است شامل خارش در اطراف لب ، زبان و گلو و به دنبال آن تورم لب و گلو منجر به مشکل در تنفس شود. واکنش متقابل به برخی آجیل ها ، دانه ها ، میوه ها و سبزیجات اغلب شایع است. بنابراین به افرادی که به آنها حساسیت دارند ، توصیه می شود از آماده سازی غذایی حاوی محصولات فندق اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب فندقبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل ها با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. NSW DPI-Primefacts تولید فندق.-Pdfدیدگاهتان را بنویسید