9 مورد از حقایق تغذیه ای لوبیا Adzuki و مزایای سلامتی آنانتخاب و ذخیره سازی

در بازارها ، لوبیای خشک را انتخاب می کنید. اگرچه الگوی رنگ آنها مانع کیفیت نمی شود ، لوبیا آدزوکی (قرمز) اغلب هنگام پخت و پز ترجیح داده می شود. در بازارهای ایالات متحده ، حبوبات خشک شده در ظروف فله ، کنسرو شده و جوانه زده در سوپر مارکت ها در تمام طول سال موجود است.

غلاف های جوان و سبز آژوکی که در بازارهای چین و کره به فروش می رسند بسیار شبیه لوبیا سبز در آشپزی استفاده می کردند. هنگام خرید آژوکی لطیف از بازارهای محلی سبزیجات ، به دنبال غلاف سبز ، یکنواخت ، نارس و سفت باشید. با پیر شدن لوبیا از غلاف های رسیده خودداری کنید و قندهای آنها را به نشاسته تبدیل کنید. همچنین از وان های فرو رفته و کوچک شده خودداری کنید.

در خانه ، لوبیای خشک را در یک ظرف پلاستیکی / فلزی محکم و در جای خشک و خنک ، دور از دمای بالا و رطوبت زیاد نگهداری کنید.

با این حال ، غلاف های تیره جوان به عنوان ادامام یا لوبیا سبز برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار گرفتند. آنها را در یک کیسه پلاستیکی سوراخ دار نگهداری کنید و در یخچال با رطوبت نسبی بالا قرار دهید. آنها تا 4-6 روز خوب می مانند. با این حال ، برای لذت بردن ، بلافاصله پس از خرید از آنها استفاده کنید.

روش های پخت و سرو

لوبیای خشک آدزوکی که بیشتر در غذاهای ژاپنی بعد از سویا مورد توجه قرار می گیرد. لوبیای آب پز دارای رنگ قرمز غنی و طعم دلپذیر آجیل و شیرین است.

پخت و پز اغلب مستلزم خیساندن در آب سرد به مدت 2-3 ساعت است. حبوبات را می توان جوشانده و به مدت 1.5 تا 2 ساعت دم کرد. یا فشار با خیساندن به مدت 20 دقیقه و بدون خیساندن به مدت 20-30 دقیقه. خیساندن و جوشاندن نیز به حذف مواد مغذی موجود در لوبیا قرمز کمک می کند.

برای آماده سازی ، وان های آزوکی سبز تازه را در آب سرد سرد بشویید. برای لایه برداری ، انتهای گل استوانه را به دنده وسط بچسبانید و کل آن را در امتداد خط بخیه مانند سایر حبوبات بکشید. لوبیا را تقسیم کرده و بردارید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

دورایاکی
پنکیک دورایاکی ژاپنی با آنکو (لوبیا قرمز) پر کردن ماکارونی. عکس: tisay
 • لوبیای نارس آدزوکی نیز مانند لوبیا سبز استفاده می شود و عموماً به عنوان سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

 • لوبیا خشک در طیف گسترده ای از غذاهای پخته ، جوانه زده ، خرد شده ، له شده (رب) استفاده می شود.

 • لوبیا به سوپ ها اضافه می شود ، خورش ها با سایر سبزیجات مکمل مانند کلم پیچ ، هویج ، قارچ و غیره مخلوط می شوند.

 • سکیان (赤 飯) برنج چسبناک سنتی ژاپنی و لوبیای آدزوکی است که برای مناسبت های خاص مانند پخته می شود. شیچی گو سانبه

 • لوبیای آدوزوکی پخته شده در انواع مختلف پاستا (یک یا آنکو) برای استفاده در غذاهای شور و شیرین.
  کوشیان رایج ترین نوع جایی است که لوبیای آب پز را برای حذف پوست لوبیا الک می کنند. تسوبوشیان جایی است که لوبیاها پس از پخت له می شوند و پوست لوبیا بخشی از ماکارونی است.

 • لوبیا که در هند به عنوان دره چوتی قرمز شناخته می شود ، باید در انواع خورش های شور استفاده شود و با نان بدون چربی (چاپاتی) و برنج مصرف شود.

مشخصات امنیتی

لوبیا Adzuki واقعاً یکی از غذاهای کم اگزالات در بین لوبیا است. فقط 4.7 میلی گرم در 100 گرم تا 7.5 میلی گرم لوبیا پهن ، 45.6 میلی گرم در لوبیا قرمز. آدزوکی جوانه زده اغلب می تواند باعث گرفتگی معده ، اسهال و استفراغ شود. (سلب مسئولیت پزشکی)

همچنین بخوانید

≺≺ لوبیا لیما حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺ لوبیا پهن حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به حبوبات از جانب لوبیا Adzukiبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ -بازگشت به صفحه اصلی.

منابع اضافی:

 1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

 3. باغبانی-دانشگاه پردو- pdf.دیدگاهتان را بنویسید