9 میوه انبه فوق العاده حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

انبه ها مواد فصلی هستند. فصل میوه انبه تازه از اواخر ماه مارس آغاز می شود که عطر غنی آن از ورود آن به بازارها خبر می دهد.

انبه به طور معمول در حالی که سبز است اما کاملاً رسیده روی درخت برداشت می شود. میوه های نارس بسیار ترش هستند. انبه های ارگانیک روی درخت می رسند. اما میوه های کاملا رسیده از درخت می افتند و تمایل به خراب شدن دارند.

انبه انبه توتاپوری
انبه Sindhuri (kesar) انبه “توتاپوری”.

این فروشگاه دارای انبه در اندازه ها ، اشکال و رنگ های مختلف است. آن را بر اساس اندازه و میزان میوه ای که دوست دارید بخورید انتخاب کنید.

آلفونسوتنوع از هند (ایالت ماهاراشترا) ، و “سندوری” انواع (kesar) از پاکستان به دلیل منحصر به فرد بودن خود شناخته می شوند. انبه توتاپوری ویژگی منقار طوطی از نکات و پوست براق صاف خوشش می آید و در رنگهای جذاب سبز-زرد یا نارنجی موجود است.

آنهایی را انتخاب کنید که دارای پوست سالم و بدون کبودی یا بریدگی هستند. انبه های نارس را می توان چند روز در دمای اتاق نگهداری کرد و برای رسیدن ، آنها را در کاغذهای کاغذی نگهداری کنید. میوه های رسیده باید در یخچال نگهداری شوند اما هرگز زیر 50 درجه سانتیگراد قرار نگیرید. زمانی که میوه باید خورده شود به دمای معمولی برگردید تا طعم و طعم طبیعی آن به دست آید.

روش پخت و سرو

انبه را در آب سرد سرد بشویید تا گرد و غبار / خاک و هرگونه بقایای شیمیایی از بین برود. پوست بیرونی را با یک پارچه نرم پاک کنید. میوه انبه باید کاملاً به تنهایی و بدون ادویه و افزودنی مصرف شود تا طعم غنی آن را تجربه کنید.

میوه را از طول به سه قسمت تقسیم کنید به طوری که قسمت میانی آن از دانه های هاسکی تشکیل شود. سپس پوست را برش دهید تا پوست از گوشت جدا شود. جرم را به قسمتهای دلخواه خرد کنید.

روش دیگر ، می توانید از یک چاقوی تیز برای برش دادن گوشت در هر طرف دانه میانی (سنگ) استفاده کنید. به این ترتیب دو نیمه بزرگ میوه انبه و یک قسمت سنگی مرکزی به دست می آورید. سپس نصف آن را بردارید و گوشت را به یک الگوی افقی و عمودی تقسیم کنید و مراقب باشید تا عمق پوست شما بریده نشود. تمام نیمه را برگردانید تا مکعب های نشان داده شده بیرون بیایند تصویر در زیر:

پوست میوه انبه

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

آب میوه انبه مارمالاد انبه سبز
آب انبه خوشمزه! مارمالاد انبه سبز.

  • میوه انبه را می توان به تنهایی و بدون ادویه و افزودنی میل کرد.
  • مکعب های انبه تازه مکمل خوبی برای سالسای میوه ای و سالاد است.

  • آب انبه با تکه های یخ یک نوشیدنی محبوب و خوشمزه است.

  • آب انبه مخلوط با شیر به عنوان “شیک شیر انبه”. میوه انبه همچنین برای تهیه مربا ، ژله ، بستنی و شیرینی استفاده می شود.

  • از انبه نارس ، خام و سبز در تهیه ترشی ، مربا و چاتنی در کشورهای آسیایی استفاده شده است.

مشخصات امنیتی

از مصرف میوه های انبه در رژیم غذایی افرادی که از داروی وارفارین استفاده می کنند خودداری کنید. انبه با ویتامین A بالا می تواند منجر به افزایش فعالیت وارفارین شود که می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. (پیوند مرجع ارتباطات غذایی و شیوه زندگی با وارفارین).

حساسیت به لاتکس انبه ، به ویژه با انبه خام و نارس در برخی از افراد حساس رایج است. واکنش های فوری ممکن است شامل خارش در گوشه دهان ، لب ها و نوک زبان باشد. در برخی افراد ، واکنش ها می توانند شدید باشند ، با تظاهراتی مانند تورم لب ، زخم در گوشه های دهان ، تنفس دشوار ، استفراغ و اسهال.

این واکنش به دلیل ایجاد می شود اسید آناکاردیک در انبه های خام و نارس یافت می شود. واکنشهای آلرژیک متقابل با دیگران Anacardiaceae
میوه های خانواده مانند “سیب بادام زمینی” بسیار رایج هستند. چنین رویدادهایی با میوه های کاملاً رسیده می تواند نادر باشد. اما افراد مبتلا به حساسیت به میوه انبه ممکن است بخواهند از خوردن آنها خودداری کنند.
(سلب مسئولیت پزشکی).

حقایق

میوه انبه منبع عالی ویتامین A ، رنگدانه های کاروتن ، ویتامین ها و پتاسیم است.

از خوردن میوه های انبه در رژیم غذایی افرادی که تحت درمان با وارفارین هستند باید اجتناب شود. تظاهرات آلرژیک بعد از خوردن انبه نارس خام شایع است.

≻≻-بازگشت به میوه از جانب میوه انبه. برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. Mangifera indica-Agroforestry Net.

  2. USDA – پایگاه داده تغذیه برای مرجع استاندارد.

  3. همه چیز درباره انبه-تابلوی ملی انبه.

  4. تداخل غذا و شیوه زندگی با وارفاریندیدگاهتان را بنویسید