بهترین درمان هموروئید چیست؟


ارسال شده: 17 سپتامبر 2021

درمان بواسیر جدید

بواسیر یک بیماری بسیار شایع در سراسر جهان است. در این مقاله به روش های درمان بواسیر می پردازیم.

بواسیر ، که بواسیر نیز نامیده می شود ، در عروق مقعدی و انتهای راست روده متورم می شود ، درست مانند رگ های واریسی. بواسیر می تواند در داخل راست روده (بواسیر داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (بواسیر خارجی) ایجاد شود. این ناراحتی اغلب با درد شدید و خونریزی در بیمار همراه خواهد بود.
خوشبختانه روشهای موثری برای درمان بواسیر وجود دارد. درد خفیف ، تورم و التهاب اغلب می تواند با درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی کاهش یابد. در ادامه این مقاله ، مراقب مجله پزشکی Apple Health باشید تا از جدیدترین اطلاعات پزشکی استفاده کنید تا دریابید که بهترین و سریع ترین روش برای درمان بواسیر چیست و چگونه می توان شرایط جدی ناشی از این بیماری را تحمل پذیرتر کرد. به

بهترین و سریع ترین راه برای درمان بواسیر

با توجه به درمان بواسیر ، راه حل های مختلفی به بیمار ارائه می شود که می توان آنها را در دو دسته خلاصه کرد: درمان خانگی و درمان دارویی.

خانه بواسیر چیست؟

از داروهای خانگی بواسیر نیز می توان به عنوان راهی برای پیشگیری از این بیماری استفاده کرد. با این حال ، این روشها معمولاً سریعترین راه برای درمان بواسیر نیستند یا نمی توانند برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده شوند. با این حال ، اگر شما هموروئید دارید ، استفاده از این روش ها می تواند برای شما مفید باشد و تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. روشهای درمان بواسیر در خانه عبارتند از:

از غذاهای غنی از فیبر استفاده کنید: افزایش مصرف میوه ها ، سبزیجات و غلات کامل باعث نرم شدن مدفوع و افزایش حجم آن می شود و به کاهش فشاری که می تواند علائم بواسیر را بدتر کند کمک می کند.
استفاده از درمانهای موضعی: برای درمان بواسیر ، می توانید از کرم یا شیاف بواسیر که حاوی هیدروکورتیزون یا بالش هایی است که حاوی عصاره فندق جذاب است استفاده کنید. برخی از داروهای بیهوشی نیز به کاهش درد بواسیر کمک می کنند.
استفاده منظم از آب گرم: دو تا سه بار در روز منطقه متورم را در آب گرم معمولی به مدت 10 تا 15 دقیقه خیس کنید.
بدن خود را هیدراته نگه دارید: روزانه هفت تا هشت لیوان آب بنوشید. اگر بسیار فعال هستید یا در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، ممکن است نیاز به نوشیدن آب بیشتر داشته باشید.
با این درمان ها ، علائم بواسیر اغلب در عرض یک هفته از بین می رود. در صورت عدم بهبود یا احساس درد یا خونریزی شدید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

سریعترین راه درمان بواسیر

درمان دارویی بواسیر چیست؟

اگر درمان های خانگی م workثر واقع نشدند ، قدم بعدی این است که به دنبال کمک پزشکی باشید که شامل دارو و جراحی می شود. معمولاً برای درمان بواسیر پیشرفته از روش های پزشکی به ویژه جراحی استفاده می شود.

داروها

می توانید از مسکن های موقتی مانند استامینوفن (تیلنول و غیره) ، آسپرین یا ایبوپروفن (Advil و …) برای تسکین ناراحتی خود استفاده کنید.
کرم ، پماد ، شیاف یا پد مخصوص نیز می تواند بواسیر را درمان کند. این محصولات حاوی موادی مانند فندق یا هیدروکورتیزون و لیدوکائین هستند و می توانند به طور موقت درد و خارش را تسکین دهند.
بیش از یک هفته بدون تجویز و تجویز پزشک از کرم های استروئیدی استفاده نکنید مگر اینکه پزشک آن را تجویز کند زیرا این مواد می توانند پوست را نازک کنند.

عمل جراحي

تنها درصد کمی از افراد مبتلا به بواسیر نیاز به جراحی دارند. با این حال ، اگر روش های دیگر موفقیت آمیز نبود یا بواسیر بزرگتر بود ، پزشک شما ممکن است یکی از درمان های پزشکی هموروئید را با جراحی زیر توصیه کند:

 • تزریق: پزشک شما ممکن است برای ایجاد زخم و بستن بواسیر محلول را به یک بواسیر داخلی تزریق کند. این تزریق با کمی درد همراه است.
 • بستن لاستیک: این روش اغلب برای سقوط بواسیر ، بواسیر داخلی که در خارج از بدن مشاهده یا احساس می شود ، انجام می شود. پزشک با استفاده از یک ابزار مخصوص ، یک نوار لاستیکی کوچک را در اطراف بواسیر قرار می دهد که تقریباً سریع خونریزی را متوقف می کند. در عرض یک هفته ، بواسیر خشک شده و کوچک می شود.
 • انعقاد یا سوزش: با استفاده از کاوشگر الکتریکی ، پرتو لیزر یا نور مادون قرمز ، پزشک یک سوختگی کوچک ایجاد می کند تا بافت را جدا کرده و انتهای بواسیر را بدون درد ببندد و باعث بسته شدن و انعقاد آن شود. این روش برای بواسیرهای فرسوده یا بیرون زده بهتر جواب می دهد.

پزشک شما ممکن است جراحی را برای بواسیر داخلی بزرگ یا بواسیر خارجی بسیار تحریک کننده به دو روش زیر توصیه کند:

 • هموروئیدکتومی: یکی از موثرترین و جدیدترین روشهای درمان بواسیر ، برداشتن کامل بواسیر است که به آن هموروئیدکتومی می گویند ، اما دوره نقاهت دردناک چند هفته ای از معایب این روش است.
 • سوراخ شدن بواسیر: این روش جریان خون در بواسیر داخلی را قطع کرده و بافت بیرون زده را بازیابی می کند. دوره بهبودی آسان تر بود ، اما احتمال بازگشت هموروئید بیشتر بود.
  در درمان های اخیر بواسیر از تکنیک های کمتر تهاجمی برای شناسایی و توقف جریان خون به بافت های مشکل دار استفاده می شود.

بهترین روشهای بدون نسخه برای درمان بواسیر

سریعترین راه درمان بواسیر استفاده از بواسیر و پمادهاست. برخی از این کرم ها حاوی گیاهان غنی شده ، روغن های ضروری و اسیدهای آمینه هستند که استفاده از آنها آسان است.
مکمل های هموروئید ، که قرص های بدون نسخه هستند و برای تحریک اجابت مزاج با استفاده از موادی مانند زنجبیل و فندق عمل می کنند ، نیز راه هایی برای درمان بواسیر جدید هستند.
استفاده از کمپرس یخ یا یخ درمانی باعث تسکین فوری می شود و بدون شک سریعترین راه برای درمان بواسیر است که تورم را بهبود می بخشد.
استفاده از حمام با epsom و نمک دریا که حاوی روغن های گیاهی است می تواند در تسکین بواسیر موثر باشد.
خارش در برابر خارش می تواند در تسکین خارش ناشی از این بیماری مفید باشد.
استفاده از بالش دونات در حالت نشسته نیز برای درمان بواسیر و کاهش فشار لگن موثر است.

درمان بواسیر خارجی چیست؟

شایع ترین علت بواسیر خارجی فشار مکرر هنگام حرکت روده است.
روش های تشخیص هموروئید خارجی شامل پروکتوسکوپی ، معاینه دیجیتال مقعد ، کولونوسکوپی ، سیگموئیدوسکوپی و آنوسکوپی است.

همچنین بخوانید: بیماری پارکینسون چیست و مراحل آن چگونه است؟

درمان بواسیر خارجی بسته به شدت آن می تواند به روش های مختلفی انجام شود. پزشک شما ممکن است از شما بپرسد که آیا داروهای خاص یا روشهای درمانی را ترجیح می دهید. برخی از درمان های عمومی که پزشک شما ممکن است پیشنهاد کند شامل استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم ، شیاف یا کرم های بواسیر است. این گزینه ها می تواند به افراد مبتلا به بواسیر خفیف کمک کند. اگر بیماری شدیدتر باشد ، پزشک ممکن است درمان با یکی از روش های جراحی را پیشنهاد دهد.

درمان بواسیر داخلی چیست؟

بواسیر داخلی معمولاً نادیده گرفته می شود یا تشخیص داده نمی شود ، زیرا معمولاً بدون علامت است. در بواسیر داخلی ، غشاهای مخاطی پوشیده شده و عموماً تحت تأثیر قرار نمی گیرند زیرا عصب های درد کمتری در آن ناحیه وجود دارد.
روشهای مختلفی برای درمان بواسیر داخلی وجود دارد. از داروهای خانگی گرفته تا جراحی.
داروهای خانگی که شامل تغییر شیوه زندگی مانند نوشیدن مقدار زیادی آب و تکنیک های غیر جراحی مانند کرم های بدون نسخه ، مسکن ها ، ملین ها و ملین ها هستند که می توانند فشار را در کانال مقعد برطرف کرده و وضعیت شما را بهبود بخشد.
روشهای ساده تری مانند تقویت اسفنکتر مقعدی ، اسکلروتراپی ، کرایوتراپی ، لیزر درمانی ، انعقاد مادون قرمز ، اپوکسی بواسیر اصلی و جراحی هارمونیک ، که یکی از جدیدترین روشهای درمان بواسیر است ، از جمله گزینه های درمان بواسیر داخلی است.
سایر درمان های هموروئید داخلی شامل انسداد شریان بواسیر تحت هدایت داپلر و پروکتوپلاستی ترمیم رکتوم است.
در هر صورت ، در صورت مشاهده خونریزی مقعدی یا علائم دیگر ، برای اطمینان از تشخیص دقیق با پزشک خود مشورت کنید. از آنجا که خونریزی هنگام دفع مدفوع فقط به دلیل بواسیر نیست ، ابتدا باید خطر ابتلا به بیماری های دیگر را رد کرد تا شما دچار هموروئید شوید.
در صورت خونریزی شدید یا درد شدید یا تغییر در عادات روده ، از اورژانس کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: اختلال تیک چیست و چگونه درمان می شود؟

درمان پیشرفته بواسیر

بواسیر ترومبوتیک چیست؟

اگر خون در یک بواسیر خارجی جمع شود و باعث لخته شدن خون (ترومبوس) شود ، می تواند منجر به مشکلاتی از جمله:

 • درد شدید
 • تورم
 • التهاب
 • یک توده سخت در نزدیکی مقعد ایجاد می کند

درد بواسیر ترومبوتیک باید طی 7 تا 10 روز بدون جراحی بهبود یابد. هموروئیدهای طبیعی باید ظرف یک هفته کوچک شوند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا جرم به طور کامل از بین برود.
شما باید بتوانید اکثر فعالیت های خود را به سرعت از سر بگیرید. از ورزش شدید و سایر فعالیتهای سنگین در دوران نقاهت خودداری کنید.
هموروئید می تواند دوباره برگردد. هموروئیدکتومی خطر بازگشت آن را کاهش می دهد.

اخرین حرف

بواسیر اغلب بدون جراحی یا حتی در مطب پزشک بهبود می یابد. بهتر است کار را با تغییر نسخه و شیوه زندگی شروع کنید. درمان بواسیر پیشرفته نیاز به جراحی دارد. اگر باردار هستید ، قبل از مصرف هرگونه دارو یا تغییر رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید. درمان های دارویی م effectiveثر هستند ، اما اگر رژیم غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر ندهید ، بواسیر می تواند عود کند.

منابع:

proctocan.com

healthline.com

کلینیک مایو

webmd.com

verywellhealth.com

دیدگاهتان را بنویسید