بهترین نوع نان برای رژیم گرفتن و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان برای رژیم گرفتن - بهترین نوع نان برای رژیم گرفتن و کاهش وزن

بهترین نوع نان برای رژیم گرفتن و کاهش وزن

برای رژیم گرفتن و کاهش وزن ، بهتر است سراغ نانی بروید که خاصیت کوددهی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم. نان جو یکی از بهترین نان ها برای کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید متعددی برای سلامتی دارد. این مزایای تغذیه ای نان است که آن را به یک غذای ارزشمند در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. البته نان سبوس دار. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. تعادل باید در مصرف آن رعایت شود.

جو یکی از مفیدترین غلات است که ارزش غذایی بالایی دارد و می تواند به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفته شود و سالهاست که توصیه می شود. نان جو همچنین می تواند از گرسنگی به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده جلوگیری کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم ایران به گونه ای است که برای هر وعده غذایی باید نان وجود داشته باشد. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان میزان نان و برنج در رژیم غذایی آنهاست. خوردن نان با همه غذاها یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان معتقدند که نان جزء اصلی سفره آنهاست. بنابراین اگر نان را از سفره بر نمی دارید ، بهتر است سراغ نانی بروید که خاصیت کوددهی کمتری دارد. در ادامه به بررسی این نان ها می پردازیم.

نان بربری:

نان بربری یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این نان از آرد نیمه کامل گندم تهیه می شود. سبوس موجود در نان باربری به شما کمک می کند احساس سیری بیشتری داشته باشید. هر نخل نان بربری 75 تا 80 کالری دارد.

نان تفتون:

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان قبلاً بدون نمک پخته می شد و بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تافتون 35 کالری دارد.

سنگک برود:

اخیراً نان سنگک از آرد سبوس دار بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر و گردن از سایر نان های ایرانی بالاتر است. زیرا آن را از آرد سبوس دار تهیه می کنند. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن کم کنید ، نان سنگکی را که با آرد کامل پخته شده است انتخاب کنید. هر نخل نان سنگک 75 تا 80 کالری دارد. نان سنگک بهترین نان برای رژیم گرفتن است.

متخصصان تغذیه معتقدند که اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف این مواد دچار سوء تغذیه خواهید شد. کارشناسان همچنین معتقدند که نان سبوس دار برای کاهش وزن مفید است و قند خون را ثابت نگه می دارد. این از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. حتماً توجه کرده اید که کیفیت نان بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد صفر. از آرد سبوس دار برای تهیه نان سنگک و نان سبوس دار استفاده می شود. در این نوع آرد ، پوست گندم در حین آسیاب شدن از دانه ها جدا نمی شود و بیشترین ارزش غذایی را دارد. نان آرد سبوس دار بهترین نان برای رژیم گرفتن و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید