تاثیر رژیم غذایی بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هرکس برداشت خاص خود را از آن دارد. شما می توانید یک صفت زیبا را به چیزی نسبت دهید که دوست شما آن را زیبا یا حتی به ندرت زشت نمی داند. یکی از مسائلی که تأثیر زیادی بر دیدگاه ما و دیدگاه شما نسبت به زیبایی دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش مهمی در عملکردهای خاص ایفا می کند.

یک فرد سالم دارای ویژگی های خاص و قابل توجهی است که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی ، زیبایی او را نیز افزایش می دهد. به تازگی ، بدنی که بیشتر مورد توجه مردان و زنان قرار گرفته است ، بدن لاغری است. بنابراین ، رژیم های غذایی مختلف جای خود را در بین مردم پیدا کرده اند ، درست یا نادرست از آنها استفاده می شود. معمولاً مهمترین چیزی که توجه همگان را به خود جلب می کند این است که در زمان مشخص شده توسط آن رژیم ، وزن خود را کاهش دهید. افراد کمی به عوارض جانبی این رژیم های غذایی برای مصرف کنندگان خود توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم های غذایی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند در جهت مثبت یا منفی باشد.

یکی از قسمتهای بدن که مستقیماً تحت تأثیر رژیم قرار می گیرد دهان و دندان است. رژیم غذایی بدون مقاومت در برابر آب و صرف نظر از هر محصولی ، می تواند سلامت دندان های شما را از بین ببرد. برای آشنایی بهتر و بیشتر با این مقوله با ما همراه باشید.

  • ارتباط ناگسستنی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان!
  • 4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

ارتباط ناگسستنی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان یک رابطه دو طرفه جدایی ناپذیر وجود دارد که اگر یک طرف رابطه مشکل داشته باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان های خود را مصرف نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید که می تواند در جویدن ، گاز گرفتن و گفتار اختلال ایجاد کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید و البته علاوه بر از دست دادن یکی از بزرگترین لذت های دنیا که خوردن است ، ذخایر مغذی بدن خود را تضعیف خواهید کرد. به تبدیل شود.

اگر غذای ضعیفی بخورید ، دندان های خود را در معرض پوسیدگی قرار می دهید. به عنوان مثال ، شکر یکی از مضرترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و مصرف این ماده باید متوسط ​​و با رعایت بهداشت باشد. یا خوردن غذاهای اسیدی در دراز مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و حل این مشکل تنها با اصلاح سبک تغذیه ای است.

لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان!

آیا می دانستید که کاهش وزن بر دندان ها و لثه شما تأثیر می گذارد؟ این باید آخرین چیزی باشد که هنگام رژیم کاهش وزن به آن فکر کردید ، شاید اصلا شما را اذیت نکرده باشد! اما باید بدانید که رژیم گرفتن و کاهش وزن تأثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی روی دندان های شما داشته باشد. چربی هایی که شما را عصبانی می کنند و در درک شما از بدن شما اختلال ایجاد می کنند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان داده افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست داده اند نسبت به سایر افراد دارای اضافه وزن از سلامت دهان و دندان برخوردارند. در واقع کاهش توده های چربی خطر بیماری های التهابی لثه را کاهش می دهد و همچنین از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به یاد داشته باشید که “دندانهای چربی کمتر ، سالمتر”!

4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما با مزایای اصلی ، شما همچنین باید برخی از معایب را بدانید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. غذاهای گیاهی به شما کمک می کند سریعتر و سالمتر وزن کم کنید ، در حالی که دندانهایتان را به دلیل ویتامینها و مواد معدنی مختلف سالم نگه می دارند. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که هنگام جویدن سطح آنها به دندان ها می خورد و مسواک می زند و پلاک ها و سایر غذاها را مسواک می زند.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی نوبت به پاداش می رسد ، آب نبات و آدامس های بدون قند را امتحان کنید. قطع مصرف قند به طور قابل توجهی باعث کاهش توده چربی و همچنین حفظ سلامت دندان ها می شود.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر آب کافی بنوشید ، نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز به خوبی محافظت می شوند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. احتمالاً از خواندن این مطلب تعجب کرده اید. عجیب نیست! خواب کافی ، علاوه بر حفظ سلامت بدن ، به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، در دکتر کلینیک دندانپزشکی نیکزاد ، شما با دقت معاینه می شوید و وضعیت شما بررسی می شود که آیا مناسب است یا خیر. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید