سه ویژگی فوق العاده برای سلامت پسته – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خواص پسته: سه ویژگی فوق العاده پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه ویژگی فوق العاده پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر ، پروتئین ، ویتامین ، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند برای کاهش وزن و کنترل قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته حاوی مقادیر قابل قبولی فیبر ، پروتئین ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، ویتامین B6 و منگنز است. پسته دارای بیشترین میزان آنتی اکسیدان در میان آجیل است. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید است. برای آشنایی با سایر خواص پسته با ما همراه باشید.

خواص پسته: 1. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث سیری می شود و به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند احساس گرسنگی را کاهش دهد. بادام پسته همچنین اثرات مفیدی بر تری گلیسیرید دارد. می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن بدون نگرانی در مورد میزان چربی موجود در پسته استفاده کنید. طبق یک مطالعه ، میزان چربی موجود در پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که میزان قند خون با مصرف پسته کاهش می یابد. پسته همچنین سطح پپتید 1 را افزایش می دهد ، هورمونی که سطح گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته تأثیرات مثبتی بر بیماران دیابتی دارد.

خواص پسته: 3بهبود سلامت بینایی

بادام پسته منبع لوتئین و زاگزانتین است که هر دو در قرنیه چشم انسان یافت می شود. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته برای سلامت چشم نیز مثر است. توجه داشته باشید که در صورت مصرف زیاد پسته ، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها مقدار زیادی سدیم دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *