طبق تحقیقات انجام شده ، فواید کلاژن دریایی


مکمل های کلاژن در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند ، به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری. شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که آیا واقعا به تبلیغات می پردازد؟ وقتی صحبت از کلاژن دریایی می شود که عمدتا از کلاژن نوع 1 تشکیل شده است ، مطمئناً مطالعات قابل توجهی انجام شده است.

طبق تحقیقات انجام شده ، برخی از مزایای باورنکردنی که کلاژن دریایی می تواند به شما بدهد ، آمده است:

چین و چروک

این مطالعه دو سو کور ، با کنترل دارونما ، اثرات یک پپتید کلاژن فعال فعال (VERISOL®) را در ایجاد چین و چروک چشم و تحریک بیوسنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست بررسی کرد. قبل از شروع درمان ، چین و چروک در همه داوطلبان مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن فعال زیستی تولید چین و چروک را کاهش داده و تأثیر مفیدی بر پوست دارد.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور ، کنترل شده با دارونما ، ایمنی و کارایی کلاژن دریایی هیدرولیز شده (Vinh Wellness Collagen، VWC) را بر جنبه های سلامت و کیفیت پوست در زنان بین 45 تا 60 سال ارزیابی کرد. در هفته 12 ، شرکت کنندگان در گروه VWC درصد بیشتری از نمرات کلی پوست (9)) و چین و چروک (15)) ، قابلیت ارتجاعی (23)) ، هیدراتاسیون (14)) ، درخشندگی (22)) و استحکام (25) را گزارش کردند. ٪.) امتیاز در مقایسه با دارونما. نتایج این مطالعه از استفاده از کلاژن هیدرولیز شده در ماهی برای بهبود سلامت پوست افراد مسن حمایت می کند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوست می شود. پوست و فیزیولوژی. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Lewis ED ، Zakaria N ، Pelipyagina T ، Guthrie N.A مطالعه تصادفی ، سه سو کور ، کنترل شده با دارونما ، موازی برای ارزیابی تأثیر کلاژن دریایی آب شیرین بر چین و چروک و کشش پوست. مجله پوست و مو. 2021 مارس ؛ 20 (3): 825-834.

خاصیت ارتجاعی پوست

در این مطالعه دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، شامل 69 زن 35 تا 55 ساله ، آنها تصادفی شدند تا یک بار در روز به مدت 8 هفته از پپتیدهای کلاژن یا دارونما استفاده کنند. نتایج نشان داد که کشش پوست در هر دو گروه کلاژن بیشتر از گروه دارونما بهبود یافته است ، در حالی که رطوبت پوست نیز در هر دو گروه بهبود یافته است. این نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن می توانند تأثیر مفیدی بر فیزیولوژی پوست داشته باشند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوست می شود. پوست و فیزیولوژی. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

ضد پیری

کاهش کلاژن سازی از ویژگی های پیری پوست است. کلاژن هیدرولیزات دریایی برای پوست انسان ضد پیری است. مطالعات نشان داده است کشش پوست در گروهی از زنان 35 تا 55 ساله که پس از مصرف کلاژن دریایی بهبود یافته است.

منابع:

  • Varani J ، Dame M ، Rittie L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش تولید کلاژن در پوست سالمند: نقش تغییر وابسته به سن در عملکرد فیبروبلاست و تحریک مکانیکی معیوب. مجله آسیب شناسی آمریکا. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن زیست فعال خاص باعث کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش سنتز ماتریکس پوست می شود. پوست و فیزیولوژی. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

پوست آسیب دیده از آفتاب

رسوب کلاژن با افزایش سن و حتی بیشتر در معرض نور خورشید کاهش می یابد. تحقیقات تأثیر مصرف روزانه پپتیدهای کلاژن بر آسیب پوست ناشی از تابش مکرر اشعه ماوراء بنفش از خورشید را ارزیابی کرد. پپتیدهای کلاژن باعث کاهش هیدراتاسیون پوست ، هیپرپلازی و کلاژن نوع 1 ناشی از اشعه ماوراء بنفش می شوند. نتایج نشان داد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم آسیب و پیری ناشی از اشعه ماوراء بنفش مفید هستند.

منابع:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات مصرف کلاژن پپتید بر آسیب پوست ناشی از UV-B. علوم زیستی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

هیدراتاسیون پوست

یک مطالعه تأثیر کلاژن هیدرولیز شده بر رطوبت پوست 20 زن سالم ژاپنی را ارزیابی کرد و نتایج آنها را با گروه دارونما 19 تایی مقایسه کرد. پس از 60 روز ، بهبود هیدراتاسیون پوست در گروه مصرف کننده پپتیدهای کلاژن در مقایسه با گروه دارونما مشاهده شد. به یک مطالعه دیگر بهبود وضعیت پوست زنان را پس از مصرف پپتیدهای کلاژن دریایی به مدت 6 هفته نشان داد.

مطالعه دیگری نشان داد که پپتیدهای کلاژن ماهی در 8 هفته میزان هیدراتاسیون و رطوبت پوست را تا 12 درصد افزایش می دهد.

منابع:

  • Sumida E ، Hirota A ، Kuwaba K. تأثیر مصرف خوراکی پپتید کلاژن بر آبرسانی پوست و داده های بیوشیمیایی خون. J Nutr Food 2004؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثر بالینی هیدرولیزات کلاژن نوع پوست ماهی. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Asserin J ، Lati E ، Shioya T ، Prawitt J. تأثیر مکمل پپتید خوراکی روی رطوبت پوست و شبکه کلاژن پوستی: شواهدی از یک مدل ex vivo و آزمایشات بالینی تصادفی و کنترل شده با دارونما. مجله پوست و مو. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.

دیدگاهتان را بنویسید