12 حقایق گیاهی ریحان و خواص مفید آن


انتخاب و ذخیره سازی

ریحان شیرین در آشپزی در کشورهای مدیترانه ای بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برگها و گلهای تازه را که اغلب در گلدانهای حیاط خلوت پرورش می دهند ، می توان به راحتی برداشت و بلافاصله استفاده کرد.

در فروشگاه های گیاهی ، ریحان ارگانیک تازه را بیشتر از خشک شده انتخاب کنید ، زیرا برگهای تازه حاوی روغنهای ضروری برای کیفیت و طعم عالی هستند. ریحان باید عاری از لکه های تیره و زردی باشد.

برگ ها و دانه های ریحان خشک شده را نیز می توانید در فروشگاه های گیاهی پیدا کنید. با این حال ، برگ های ریحان خشک شده و تابش خورده ممکن است سطح اسانس ، ویتامین C و کاروتن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

ریحان تازه تازه بهتر است در دمای اتاق خورده شود ، برخلاف سایر گیاهان رایج مانند جعفری ، که نیاز به خنک شدن دارند. ریحان خشک شده باید در ظرف شیشه ای محکم در مکانی خنک و تاریک و خشک نگهداری شود تا تازه تا 6 ماه حفظ شود.


طرز تهیه و سرو

ریحان تازه را زیر آب جاری سرد بشویید یا چند دقیقه بشویید تا هرگونه آلودگی یا بقایای سموم دفع شود. ریحان شیرین در آخرین دقیقه دستور غذا اضافه می شود تا عطر و طعم آن سالم بماند. این امر به این دلیل است که اسانس ها تبخیر می شوند و در صورت پخت طولانی مدت از بین می روند.

برگهای ریحان تازه را برای طعم دادن به غذاهای سبزیجات ، مرغ یا گوشت اضافه کنید. این گیاه همچنین در غذاهای گوجه فرنگی و تخم مرغ ، خورش ، سوپ و سالاد استفاده می شود.

در اینجا برخی از نکات ارائه شده است.

پنیر پیاز گوجه فرنگی با ریحان. عکس توسط جنیفر

  • از برگهای ریحان تازه یا خشک شده برای تهیه سوپ و غذاها استفاده می شود.

  • برگ تازه ریحان شیرین خرد شده به سبزیجات (سالاد پانزانلای ایتالیایی) و سالاد میوه غنی می شود.

  • ریحان برگ بزرگ ایتالیایی ‘سس پستو،’ این یک سس سبز است که در غذاهای مدیترانه ای به سوپ ، سبزیجات ، ماهی و غذاهای ماکارونی اضافه می شود.

  • نوشیدنی های طعم دار تهیه شده از دانه های ریحان در برخی از کشورهای آسیایی محبوب هستند.


استفاده دارویی از گیاه ریحان

چای ریحان
چای ریحان
  • برگهای ریحان حاوی روغنهای ضروری هستند که برای سلامتی مفید هستند ، از جمله: اوژنول ، سیترونلول ، لینالول ، سیترال ، لیمونن و ترپینئولبه این ترکیبات دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی هستند.

  • اوژنول اوژنول یک اسانس مهم ریحان است که روی آنزیم سیکلواکسیژناز (COX) عمل می کند. بنابراین ، مشخص شده است که دارای خواص ضد التهابی است. سیکلواکسیژناز آنزیم های (COX) واسطه پاسخ های التهابی در داخل بدن هستند. روی آنزیم سیکلواکسیژناز (COX) عمل می کند. این اثر مهارکننده آنزیم اوژنول در ریحان ، آن را به درمان مفید برای تسکین علائم در افرادی که دارای مشکلات بهداشتی التهابی مانند آرتریت روماتوئید ، آرتروز و بیماری التهابی روده هستند ، می رساند.

  • روغن گیاهی ریحان نیز است استافیلوکوکوس اورئوس ، انتروکوک ، شیگلا و سودوموناس

  • چای ریحان (دم کرده آب ریحان) به رفع حالت تهوع کمک می کند و تصور می شود که دارای خواص ضد عفونی کننده خفیفی است. (سلب مسئولیت پزشکی).

– برگشت گیاه دارویی از جانب گیاه ریحانبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از انواع گیاهان ، با توضیحات کامل در مورد محتوای تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

– برگشت صفحه نخستبه

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود)
  2. صفحه اطلاع رسانی دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد – تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوندی را در پنجره جدیدی باز می کند)دیدگاهتان را بنویسید