8 اصل دانه های کنجد تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

دانه های کنجد ممکن است در طول سال در فروشگاه های ادویه موجود باشد. در این فروشگاه ها می توانید دانه های کامل ، پوست کنده یا خشک شده در هوا را انتخاب کنید. دانه ها ممکن است در رنگهای مشکی ، قهوه ای ، زرد یا سفید موجود باشند ، در ظروف بدون هوا بسته بندی شده و همچنین در ظروف فله بسته بندی شوند. دانه های طاس سفید به نظر می رسند.

دانه های کنجد نسبت قابل توجهی از چربی های اشباع نشده را تشکیل می دهند و بنابراین باید در ظروف سربسته نگهداری شوند تا از فساد جلوگیری شود. در خانه ، آنها را در یک مکان تاریک و خنک قرار دهید. اگر دانه های خشک به درستی ذخیره شوند ، برای چند ماه تازه می مانند. همیشه دانه های پوست کنده “سفید” را در یخچال نگهداری کنید.

از دانه های قدیمی و بدبو (حاکم) خودداری کنید.

کاربردهای آشپزی

دانه های کنجد طعم ظریف و مغذی دارد. طعم آنها زمانی مشخص می شود که به آرامی در دمای کم برای چند دقیقه تفت داده شود.

از دانه های کنجد در آشپزی بسیار استفاده می شود. دانه ها با روغن زیتون یا روغن گیاهی دیگر مخلوط می شوند تا یک خمیر نیمه جامد و خوش طعم تهیه شود ، که سپس به دستور العمل های مختلف اضافه می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • کنجد خشک و بو داده و روغن گیاهی مخلوط شده به یک خمیر نازک قهوه ای روشن ، اردهبه ارده یکی از مواد اصلی در شیب معروف در خاورمیانه است ، حمص.

  • دانه های بو داده روی ساندویچ ، بیسکویت ، نان ، کیک ، سالاد و سیب زمینی سرخ کرده می پاشند.

  • دانه ها به طور گسترده ای در تولید محصولات مورد استفاده قرار می گیرند مارگارین در اروپا.

  • معروف به “به” در هند و پاکستان ، دانه ها در بسیاری از خوراکی های شیرین سنتی هندی استفاده می شوند ، که اغلب با بادام زمینی بو داده ، بادام و حبوبات مخلوط می شوند.

  • دانه های بو داده و خرد شده اغلب روی سالاد ، دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های شیرینی پزی پاشیده می شود.

  • گوماشیو یک تخصص ژاپنی است که از دانه های کنجد آسیاب شده استفاده می کند.

  • روغن کنجد بدست آمده از دانه ها یکی از پرکاربردترین روغن های پخت و پز در مالزی ، اندونزی و ایالت های جنوبی در روستاهای هند است.

مشخصات امنیتی

حساسیت به دانه کنجد نوعی واکنش حساسیت در برخی از افراد حساس است. واکنش ها شامل کهیر ، درماتیت و خارش است. گاهی اوقات تظاهرات بیماری می تواند جدی باشد و می تواند منجر به علائم جسمی جدی مانند استفراغ ، درد شکم ، تورم لب و گلو شود که می تواند منجر به مشکلات تنفسی ، احتقان و مرگ شود. به همین دلیل است که می توان از محصولات کنجد به عنوان غذا برای این افراد اجتناب کرد. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به آجیل و دانه ها از جانب کنجدبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از آجیل ها با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتیبه

منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. مصارف تجاری ، پزشکی و صنعتی کنجد (Sesamum indicum L.) -PDF.دیدگاهتان را بنویسید