9 گلابی برتر حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

ممکن است گلابی تازه در فروشگاه ها موجود باشد. در حالی که واریته بارتلت در تابستان یک نوع غالب است ، Comice ، Seckel و غیره گلابی های اصلی فصل پاییز هستند. گلابی آسیایی عموماً آماده برداشت در ماه آگوست است و در ماه سپتامبر در فروشگاه ها موجود می شود.

میوه های تازه ، روشن و محکم را با طعم غنی انتخاب کنید. از افرادی که علائم فشار روی پوست دارند ، که نشان دهنده توده لکه دار زیرین است ، خودداری کنید. برخی از میوه ها ، به ویژه انواع آسیایی ، ممکن است لکه های زنگ زده ای روی پوست داشته باشند ، که در غیر این صورت خاصیت قابل قبولی است.

گلابی های نارس را در سبدی با محفظه های جداگانه در دمای اتاق قرار دهید یا کاغذ بپیچید تا مانند پاپایا برسد. این میوه وقتی فشار کمی می دهد رسیده است و آماده خوردن است.

آنها را تا زمانی که تازه هستند بخورید تا بیشترین مزیت تغذیه ای را داشته باشد. در غیر این صورت ، آنها را در یخچال نگهداری کنید ، جایی که برای چند روز تازه می مانند.

نکاتی در مورد تهیه و سرو

آنها را قبل از استفاده در آب تمیز و جاری بشویید تا خاک و بقایای آفت کش ها / قارچ کش ها را از بین ببرید.

هر دو انتهای آن را با چاقوی برش زده و از وسط نصف کنید. دانه های کوچک واقع در مرکز را بیرون بیاورید. میوه ها را به مکعب ها یا قطعات دلخواه برش دهید.

مانند سیب ، قطعات برش خورده میوه در معرض هوا به دلیل تبدیل آهن از اکسید آهن به اکسید آهن قهوه ای می شوند. اگر باید برش خورده آنها را سرو کنید ، برش ها را در آب اسیدی اضافه شده با چند قطره لیمو تازه بشویید.

از آنجا که تعدادی از ویتامین ها و مواد معدنی در مقادیر قابل توجهی فقط در زیر پوست متمرکز شده اند ، گلابی ها باید به طور کلی به همراه پوست برای حداکثر سود مصرف شوند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • آنها را بدون مکمل بخورید تا حداکثر مزایای سلامتی را دریافت کنید.

  • گلابی همچنین در تهیه آب میوه ، مربا ، پای و سالاد میوه استفاده می شود.

  • آنها را در مخلوط آب میوه با میوه های دیگر مانند آناناس ، هلو ، انگور و غیره قرار دهید.

  • برش های گلابی خشک را می توان به غذای کودک اضافه کرد.

مشخصات امنیتی

گلابی جزو کم میوه ترین مواد حساسیت زا در بین همه میوه ها است. به همین دلیل ، اغلب توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان یک جایگزین مطمئن در تولید محصولات غذایی در افراد آلرژیک توصیه می شود. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به میوه از جانب گلابی. برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن و منابع اضافی:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. تولید گلابی -pdf.دیدگاهتان را بنویسید