Chappan kaddu (کدو تابستانی هندی) حقایق تغذیه و مزایای سلامتی


انتخاب

Chappan kaddu یک محصول تابستانی است. میوه های نارس قبل از دانه ها و جامد شدن پوست چیده می شوند و به عنوان سبزیجات استفاده می شوند.

میوه تازه در تمام طول سال در بازارهای جنوب شرقی آسیا به طور گسترده ای موجود است. کدو حلوایی به دلیل داشتن پوست صاف و حساس به راحتی آسیب می بیند و باید با احتیاط از آن استفاده کرد. کشاورزان عموماً آنها را در کارتن های محافظ در بازارها قرار می دهند تا از پوست خود محافظت کنند.

یک شستشو خوب باید صاف و متوسط ​​باشد ، دارای پوست خوب و گوشت نرم و شیرین باشد. سفتی و عدم طعم پوست و دانه ها نشان دهنده کیفیت ضعیف تر و زیاد بودن آن است.

در طول فصل کدو تنبل جامد ، سبک ، ملایم و کروی را انتخاب کنید. میوه های تازه و متوسط ​​با نوک گل تمیز و انتهای ساقه سفت بخرید.

از میوه های بزرگ و پوست سفت اجتناب کنید زیرا بی مزه ، رسیده و در نتیجه بی کیفیت هستند. همچنین از لکه های با آسیب سطحی ، آسیب ، بریدگی / سوراخ شدن و غیره خودداری کنید.

ذخیره سازی

کدو حلوایی به خوبی نگهداری نمی شود. در خانه ، در یک محفظه سبزیجات در یخچال قرار دهید تا ظرف 1-2 روز استفاده شود. از نگهداری طولانی مدت در یخچال خودداری کنید زیرا ممکن است در معرض سرما قرار گیرند.

روش های پخت و سرو

کدو حلوایی را قبل از استفاده در آشپزی در آب جاری تمیز بشویید و با یک پارچه تمیز پاک کننده را پاک کنید. لایه برداری همیشه لازم نیست. در صورت تمایل ، پوست بسیار سطحی را به آرامی بکنید.

کدو حلوایی با توجه به شکل کروی خود ، سبزیجات کاملی برای پر کردن می سازد. آنها را به صورت مکعب یا برش به دلخواه در دستور غذا خرد کنید. آنها همچنین می توانند جایگزین فوق العاده ای برای دستور العمل هایی به نام tindagourd ، کدو بطری ، کدوی کوچک یا خیار پخته مشابه باشند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • کدوی خرد شده خرد شده را می توان در کاری و سوپ استفاده کرد.

  • سبدها و ورقه های پوست کنده ، تازه و نرم را می توانید به صورت خام در سالاد میل کنید.

  • آماده کردن چپان ماسالا سبزی با گوجه فرنگی ، پودر گارام ماسالا ، پیاز و سیر.

  • به سادگی پوره سیب زمینی شکم پر آماده کنید (دستور تهیه بروان چاپان کادو) یا بیشتر دستور العمل های نامعقول شاهی چپان با پنیر پر شده ، بادام زمینی ، کشمش و ادویه جات ترشی جات. با سیب زمینی پر شده است اما می تواند مانند پنیر (پنیر لپه) ، کیما (گوشت چرخ کرده) و غیره باشد.

مشخصات امنیتی

مصرف کدو حلوایی به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود. مصرف تصادفی شستشوی نامناسب و تلخ چپان باعث مسمومیت ناشی از ترکیبات سمی مانند می شود کوکوربیتاسینبه

مسمومیت زمانی اتفاق می افتد که یک کادو چپان تلخ (سمی) خام یا مستقیم یا به شکل آب میوه مصرف شود.

علائم ممکن است شامل استفراغ ، معده درد ، اسهال و ممکن است در عرض چند دقیقه پس از مصرف آبمیوه های سمی رخ دهد که ممکن است با بیماری های جدی مانند خونریزی روده ، شوک و مرگ همراه باشد.(سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻

≺≺ کدو حلوایی محتوای تغذیه ای

≺≺ کدو تندا محتوای تغذیه ای

≺≺ کدو کابوچا محتوای تغذیه ای

≺≺ کدو حلوایی ظریف محتوای تغذیه ای

≺≺ کدو حلوایی محتوای تغذیه ای

≺≺ بازگشت به سبزیجات از جانب Chappan kaddu (کدو تابستانی هندی)به برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. گیاهان برای آینده – Benincasa hispida – (Thunb.) Cogn ..

  3. خربزه آسیایی (PDF).دیدگاهتان را بنویسید