با فرم بدن خود آشنا شوید! (اشکال مختلف بدن را تشخیص می دهد)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه شکل یکسانی ندارد ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان دسته بندی کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصلی که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با قسمت بالایی و تحتانی تنه ندارد. حتی در این اندام ها ، عرض شانه تقریباً برابر باسن است. برای هر فرم بدن راهی برای لباس شخصی پوشیدن وجود دارد تا تناسب کلی و اندام ایده آل را نشان دهد. چنین بدن معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و شکل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تغییر می کند. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر به نظر می رسد.

شکل گلابی:

در اندامهای گلابی شکل ، عرض شانه و قسمت بالای بدن باریکتر از قسمت تحتانی بدن و عرض لگن است. معمولاً افرادی که دارای چنین اندام هایی هستند درد زیادی در ناحیه کمر دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از قسمت بالای بدن و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد ، که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی به وضعیتی گفته می شود که عرض بالاتنه نسبت به قسمت تحتانی باریک تر است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر باشد ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد تابوت های پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

شکل قرص (الماس)

تنه لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، رانها احتمالاً بزرگتر از بازوها هستند.

کشف شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

ممکن است بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها شکل بدن خود را تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کرده و در دو گروه مختلف قرار بگیرند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، سنج را مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه دور سینه باید در زیر بازو و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خطی که در کنار ناحیه ایجاد شده است این است که برای اندازه گیری اندازه دور کمر باید سنج را دور آن بپیچید. برای اندازه دور لگن ، سنج را روی خط الراس قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید