تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه آووکادو می تواند به توزیع مجدد چربی شکم به شیوه سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدید محققان دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپین ، 105 بزرگسال چاق و چاق در آزمایشی شرکت کردند که طی آن هر روز بخشی از آووکادو را به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما کاهش وزن نبود. ما علاقه مند بودیم بدانیم خوردن آووکادو برای چگونگی ذخیره چربی در افراد چه کاری انجام می دهد. ”

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. در شکم ، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که درست زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، چربی احشایی نامیده می شود که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی احشایی عمیق یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم ببینیم آیا رابطه بین چربی زیر جلدی و چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر کرده است یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه یک وعده غذایی حاوی آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی حاوی تقریباً مواد مشابه و کالری یکسان ، اما بدون آووکادو دریافت کردند.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکمی و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، نشانگرهای متابولیسم و ​​دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند شرکت کنندگانی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، سطح چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی ای که می تواند به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

دانشگاه ایلینوی می گوید: “اگرچه مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، ما آموخته ایم که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر نحوه ذخیره چربی بدن به نحوی که برای سلامتی مفید است تأثیر می گذارد ، اما بر فواید آن تأثیر می گذارد.” زنان.

افرود: “نشان دادن این نکته ضروری است که مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تعدیل کند. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط در زنان مشهود است ، که به ما در مورد نقش بالقوه جنسیت در مداخلات رژیم غذایی می گوید.”

محققان امیدوارند با انجام یک مطالعه ، کلیه وعده های غذایی روزانه را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند و علائم اضافی سلامت روده و جسم را بررسی کنند تا تصویری کاملتر از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو به دست آورند و علل تفاوت های جنسیتی را شناسایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید