حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد میزان احتمال افزایش وزن همه در طول سال همه گیر دیده ام. و برخی از اعداد بسیار نگران کننده هستند. یک منبع معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. مطالعه دیگری که به طور گسترده گزارش شده است ، این عدد را حتی بیشتر از 29 پوند اعلام کرد.

در عین حال ، همه در شبکه های اجتماعی متاسفند که برای بازگشت به کار شخصی نیاز به یک کمد لباس جدید است زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار سخت” خود را ببندند.

الگوهای رفتاری و شوخی های اینترنتی را کنار بگذاریم ، افزایش وزن زیاد در بخش بزرگی از مردم پیامدهای جدی در قالب افزایش بار بیماری ، خطرات و معلولیت ها خواهد داشت. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیق تر نگاه می کنید ، وضعیت واقعی آنقدرها که گزارش های خبری نشان می دهند وحشتناک یا چشمگیر نیست.


اطلاعات مشکوک ، ضعیف گزارش شده است

یکی از این گزارش ها ، به عنوان مثال ، بر اساس یک نظرسنجی اینترنتی توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه در رسانه ها دیده اید ، این نظرسنجی نشان نداد که یک فرد معمولی در طول همه گیری 29 کیلو وزن اضافه کرده است.

در حقیقت ، چهار نفر از هر ده پاسخ دهنده گفتند که همه گیری منجر به تغییر وزن ناخواسته نشده است. بیست درصد گفته اند که به دلیل استرس دچار کاهش وزن ناخواسته شده اند. 40 درصد باقی مانده می گویند که همه گیری منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است – و متوسط ​​افزایش وزن گزارش شده در آن گروه در واقع 29 پوند بود. اما تنها نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) بیش از 15 کیلو وزن اضافه کرده اند.

به خاطر داشته باشید که همه اینها تغییرات خود گزارش شده بودند که توسط داده های واقعی وزن تأیید نشده بودند. بنابراین مشخص نیست که گزارش ها یا خاطرات مردم چقدر دقیق بوده است. اما به وضوح این تصور غلط فاحش است که بگوییم افراد معمولی در طول همه گیری 29 کیلو وزن اضافه کردند. اکثر افراد در این مطالعه افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند – و بیشتر کسانی که کمتر از نصف آن را مصرف کرده اند.

و در مورد مقاله ای که به طور گسترده در وبلاگ بهداشت هاروارد به اشتراک گذاشته شده است و در آن به افزایش وزن 25 پوند اشاره شده است ، چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان دانشگاه هاروارد اطلاعاتی را که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو منتشر شده است ، گزارش کردند.

این حجم نمونه بسیار کوچکتر بود و تنها 270 نفر را شامل می شد که به عنوان بخشی از یک مطالعه قلب ، وزن خود را با مقیاس مجهز به بلوتوث پیگیری کردند. بنابراین داده ها مطمئناً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که این افراد به طور متوسط ​​شش کیلو در چهار ماه افزایش دادند ، از فوریه 2020 ، درست زمانی که کشور در قرنطینه به سر می برد.

بنابراین رقم 25 پوند از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی محض نویسندگان هاروارد بود. اگر این میزان کاهش وزن برای 12 ماه دیگر پیاپی ادامه می یافت ، آنها معتقد بودند که این وزن تا 25 پوند اضافه می شد. اما هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد این همان چیزی است که در واقع اتفاق افتاده است.

بنابراین ، واقعاً چه اتفاقی افتاده است؟

حقیقت در مورد افزایش وزن همه گیر

Epic Health توانست داده های وزن تقریباً 20 میلیون نفر را تحت پوشش سیستم های بهداشتی خود قرار دهد و داستان کاملاً متفاوتی را پیدا کرد. متوسط ​​افزایش وزن در طول سال همه گیر حدود یک پوند بود. اما همانطور که با داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین ها همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در یک جمعیت اتفاق می افتد نیستند.

راه دیگر برای مشاهده داده ها این است که توزیع تغییرات وزن را بررسی کنید: چقدر از مردم کمتر از 5 پوند از دست داده یا افزایش یافته اند ، پنج تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام با داده های وزن از Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات وزن کوچک بسیار شایع تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از همه ، وقتی محققان تغییرات وزن در طول سال همه گیر را با تغییرات وزن در سال قبل از همه گیری قبلی مقایسه کردند ، الگو تقریباً یکسان بود. این بیماری همه گیر تقریباً هیچ تاثیری بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند یا میزان کاهش یا افزایش آنها نداشت.

اما چرا اهمیت دارد؟

ظاهراً خبرهای بد بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن همه گیر آنقدرها هم که تیترها عنوان می کردند بد نبود. اما من می ترسم که چنین داستان هایی با بیان این که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است ، عزم و اراده مردم برای اقدام برای مقابله با افزایش وزن خود را تضعیف کند.

خطرات عادی سازی

ما نباید سرنخ های خود را در مورد آنچه از دیگران ممکن است بگیریم ، بلکه به عنوان موجودات اجتماعی این کار را انجام می دهیم. ما هم رفتار و هم انتظارات خود را با سرنخ های پیرامون خود مطابقت می دهیم.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ، ما تصور خود را از وزن طبیعی تنظیم کرده ایم. فردی که 50 سال پیش از نظر اضافه وزن (هم توسط پزشکان و هم توسط ناظران موقت) توصیف می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم ناظران موقت) به عنوان وزن طبیعی در نظر گرفته می شود – به همان روشی که در بخشهای بزرگ به عنوان یک فرد طبیعی دیده بودیم. اندازه قسمت.

وقتی چیزهای بیشتری در بشقاب وجود دارد ، ما تصور می کنیم که باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است خودشان اضافه وزن خود را ایمن تر یا قابل قبول تر بدانند. اما اگرچه ممکن است قابل قبول تر باشد ، اما بدیهی است که ایمن تر نیست.

آیا می توانید در همه اندازه ها سالم باشید؟

و به همین دلیل است که این داستان غلط که “همه” در طول همه گیری 25 کیلو وزن اضافه کردند ، ارزش تصحیح دارد. همه وزن اضافه نکردند. در حقیقت ، اقلیتی از افراد وزن اضافه کردند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از 5 پوند وزن اضافه کردند.

این به هیچ وجه به منظور کاهش یا دلسردی افرادی نیست که ممکن است در سال گذشته وزن قابل توجهی افزایش داده باشند. برعکس ، منظور این است که آنها را تشویق کنید که افزایش وزن ناخواسته را به عنوان یک معامله بزرگ کنار نگذارند یا آن را به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر سال همه گیر بپذیرند.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی و سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد. و متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که می توانند از طریق اصلاح رفتار ، تغییر شیوه زندگی و – در صورت لزوم – پشتیبانی پزشکی ، روانی یا دارویی از شما در جهت کاهش وزن سالم حمایت کنند. و اگر وزن زیادی برای از دست دادن دارید ، به خاطر داشته باشید که حتی کاهش متوسط ​​وزن می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید که تا چه حد باید پیش بروید مانع از برداشتن اولین گام های مهم شوید.دیدگاهتان را بنویسید