در اینجا آمده است که چرا مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه معمول شما باشد


مشکل پروبیوتیک ها برای پوست چیست؟ در اینجا ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را در دو شکل موضعی و مکمل آشکار می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، خیلی خوب می توانست “با خوبی ها ، هم با بدی ها” کنار بیاید. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان برای ارائه مزایای عالی برای روده ، پوست و سلامت عمومی شما هستند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند – و به درستی. اما این باکتری های خوب چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش آزمایش نگرانی های منحصر به فرد خود را دارد؟

با نگاهی دقیق تر به مزایای پروبیوتیک های پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود ، این موضوع را دریابید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک در انواع مختلف – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی – ارائه می شود تا مزایایی برای پوست شما داشته باشد.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (در صورت استفاده موضعی) و میکروبیوم روده (در صورت بلعیدن ، که بعداً یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی شما ایجاد می کند) مفید است ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای به روز رسانی سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره – است که در یک محیط خاص وجود دارند.

از مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کنید

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون امور علمی و آموزش HUM ، می گوید: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست کمک می کند ، که به تنظیم التهاب در پوست شما نیز کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای بسیاری از باکتری های مفید است. مقدار pH مورد علاقه آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست سخت دارای قلیایی بالایی هستند که می تواند با محیط طبیعی برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست تداخل داشته باشد. ”

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند ، که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات دارای سویه های پروبیوتیک زنده شامل ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست است اما محدود به موارد زیر نمی شود:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید چنین مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید:

  • مواد شوینده
  • تونرها
  • مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در عین حال ، مکمل هایی وجود دارند که دارای سویه هایی هستند که دارای مزایای بالینی برای پوست هستند ، که ما در زیر آنها را دقیق تر بررسی می کنیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود وارد کنید ، برای مثال:

نمای نزدیک پوست فرد با بثورات و التهاب قبل از استفاده از پروبیوتیک ها

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف برای مقابله با طیف وسیعی از مشکلات برای پوست مفید باشند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین دستاوردهایی که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، می اندازیم.

پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی خود در ترویج پوست شفاف شناخته می شوند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه شوند که می تواند منجر به گسترش آن شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوکوس می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع از تولید می شود P. acnesدر نتیجه شیوع کمتر.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز با تأثیر مثبت بر روی فلور روده ، از پوست شفاف حمایت می کنند. هنگامی که موانع روده ای مختل می شوند ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شوند و در هموستاز پوست تداخل ایجاد کنند ، که می تواند خود را به شکل فوران و تغییر در ساختار و رنگ پوست نشان دهد.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از حساسیت پوستی (فرایندی که در آن هموستاز بازسازی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی از پوست سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سد پوستی پشتیبانی می کنند

پروبیوتیک ها بر روی سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم که آب و مواد معدنی را حفظ می کند و در عین حال از باکتری های بد و سایر سموم جلوگیری می کند ، تأثیر مثبت می گذارد.

یکبار دیگر ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات خشن و قلیایی – از جمله برخی که برای کاهش آکنه فرموله شده است – به خطر می افتد. (میکروبیوم سالم پوست دارای سطح pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمانهای آکنه اغلب به طور قابل توجهی بیشتر می شوند.) لایه برداری تهاجمی و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز به تعادل میکروبیوم پوست شما کمک می کند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید بهبود بخشند. سرامیدها بخش مهمی از سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای حفظ سلول های سالم پوست در کنار هم عمل می کنند. آنها روغنهای سالم به پوست می رسانند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کنند ، که به نوبه خود باعث ایجاد یک چهره کامل و شفاف می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. همانطور که مشخص است ، pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” پروتئازی به نام الاستاز ، در واقع الاستین را در پوست تجزیه می کند ، که همراه با کلاژن به تشکیل ساختار پوست کمک می کند. هنگامی که آنها تجزیه می شوند ، پوست کمتر محکم ، کشسان و مستعد چین و چروک می شود. از آنجا که پروبیوتیک ها یک محیط اسیدی مطلوب را ترویج می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست کمک می کنند و برای عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه فعالیت پوست سالم و سالم عمل می کنند.

علاوه بر این ، بیش از حد رادیکال های آزاد باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود ، که باعث افزایش سرعت پیری و سایر آسیب ها به پوست و بدن شما می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که مکمل های خوراکی توسط برخی از افراد تجویز می شود لاکتوباسیلوس سویه ها می توانند با افزایش تأثیر رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند پوست کم آب نیز محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنید؟

اگر می خواهید شیوع بیماری را کاهش دهید ، پوست خود را تقویت کرده و / یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

وقتی صحبت از پروبیوتیک یا مکمل فعلی می شود؟ اگر دستگاه گوارش شما خاموش است و اشکال ناراحتی دستگاه گوارش را تجربه می کنید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی می تواند دو برابر بهتر عمل کند و همزمان روده و پوست شما را متعادل کند.

اما تکرار می شود که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک های پوست محدود به یک روش نسبت به روش دیگر نیست. اما مانند سایر مکمل های روتین مراقبت از پوست ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان – ترجیحاً برای فعال سازی یکپارچه و یک ماهه – برای ارزیابی دقیق نتایج ، ترکیب کنید.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم مارتین بیگر می گوید دو گونه شایع ترین پروبیوتیک برای سلامت پوست هستند. به نظر می رسد که آنها با انتقال درماتیت ، که به آنها مزایایی می دهد ، تأثیر داشته باشند. “

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها از طریق مکمل های خوراکی به ویژه برای بیماری های التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: برای حرکت بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که حاوی پروبیوتیک ها نیز هستند ، که پروبیوتیک ها را تغذیه می کنند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت بالا برای پوست و سلامت عمومی شامل مجموعه ای از گونه ها و گونه ها برای ارتقاء تنوع میکروبیوم و امکان رشد باکتری های خوب خواهند بود.

بهترین محصولات موضعی پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، تعدادی گزینه برای انتخاب دارید.

برای پاکسازی مغذی اما عمیق ، کرم پاک کننده ماست یونانی فوم کورس (26 دلار) را بررسی کنید. ماست یونانی پروبیوتیک / پروبیوتیک قرمزی را تسکین می دهد ، با خشکی مبارزه می کند و TLC مورد نیاز پوست ملتهب را می بخشد.

برای پوست مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای عصاره های معروف پوست درخت بید (شبیه به BHA- سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک داروی ضد باکتری خوب برای بنزوئیل پراکسید) شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک ، یک لایه بردار شیمیایی تغذیه کننده است.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان تسکین دهنده و در عین حال قوی مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace از Good Light (24 دلار) را انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate است که به تنظیم میکروبیوم پوست شما و انواع آنتی اکسیدان ها و مواد فعال ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، به حداقل رساندن لکه های تیره و احیای پوست خود ، تونر لایه برداری Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا توانایی پری بیوتیک افزایش دهنده پوست را ارائه می دهد ، تخمیر لیزات پیچی از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با خستگی مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید