رژیم غذایی 7 روزه – رژیم غذایی


رژیم غذایی 7 روزه
رژیم غذایی 7 روزه

رژیم رژیم 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش یافته است و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف عمده در ظاهر و تناسب اندام است و به سلامتی آسیب می رساند. حال فرض کنید شرایطی برای این فرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت شده است و او زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد ، ندارد. در چنین مواردی ، اولین سوالی که به ذهن این فرد می رسد این است که آیا راه حل عملی وجود دارد که بتواند سریع وزن خود را کاهش داده و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و ظاهر خوبی داشته باشد؟

در این مقاله رژیم 7 روزه ای را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب راه مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه رژیم و مردم را فریب دهد. استفاده نکن. با برنامه ریزی صحیح و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. تصور این که یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم را کنار بگذارید نمی تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و سلامت شما را به خطر بیندازد. همچنین به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سنگین را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش وزن بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته کمک کند. با انجام این رژیم بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های رژیم ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این امر به سلامت فرد آسیب نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور می شد که این رژیم طراحی و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است که تا حدود زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که بیشتر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در روزهای آخر مجاز به خوردن گوشت هستید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیت شغلی و سنی ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و هدف را برای خود تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهنی روشن در ذهن خود تعریف کرده و برای آن تلاش کنید ، هر چه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش شما از بین خواهد رفت. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان و بدون گرسنگی وزن خود را به طور موثری کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی برای در نظر گرفتن کالری موجود در غذا طراحی شده است ، شما می توانید در تمام ساعات روز. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • چربی سوزی بدن را افزایش دهید

دستور رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه مصرف کنید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات ، چه خام و چه پخته را ندارید. نوشیدن آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید. بنابراین روز اول ، وقتی احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات مصرف کنید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز دوم شما می توانید به اندازه دلخواه از سبزیجات مختلف استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات بپزید ، اما در پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات آب پز ، هویج خام یا پخته ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و … در این روز بسیار توصیه می شود. جالب است بدانید سیب زمینی نیز سبزیجات محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توانید آن را صبحانه پخته بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد دفعات مراجعه به مراکز درمانی افزایش یابد. نوشیدن آب بین 8 تا 12 لیوان را فراموش نکنید.

3 رژیم رژیم غذایی روز سوم: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز قبل است. به این ترتیب می توانید در طول روز هم سبزیجات مصرف کنید و هم میوه. موارد منع مصرف در این مرحله موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال صبح با رژیم سبزیجات و بعد از ظهر با رژیم میوه ، یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مرحله قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 رژیم روز چهارم: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. می توانید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر بنوشید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را به گونه ای تقسیم کنید که در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم غذایی: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، مصرف گوجه فرنگی اسید اوریک بدن را بسیار افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم رژیم غذایی: یک فنجان برنج مصرف کنید!

در این روز می توانید از یک فنجان برنج نیز استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن سبزیجات مختلف سیر بمانید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز است. می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که می خواهید مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و شفاف تر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و بزرگترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در ابتدای این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد گرسنه و بی دست و پا می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. تاکنون هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر گرفته و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما را نیز حفظ می کند.

آیا رژیم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیم هایی استفاده نکنید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی مورد نیاز خود را مصرف نمی کنید. مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور به کاهش موقت وزن شوید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید