هشت اصلاحیه قانون اساسی تگزاس در رای 2021آستین (ککسان) – در 2 نوامبر ، رای دهندگان تگزاس بار دیگر در مورد تغییر قانون اساسی ایالت تصمیم گیری می کنند. هشت اصلاحیه قانون اساسی در رای گیری وجود دارد. این اصلاحیه با اکثریت دو سوم در مجلس نمایندگان تگزاس و سنا تصویب شد. اکنون بر عهده رای دهندگان تگزاس است که تصمیم بگیرند آیا این اصلاحات پیشنهادی به تصویب خواهد رسید یا خیر.

پیشینه قانون اساسی تگزاس:

نمی دانید چرا اصلاحات رای گیری زیاد است؟ از آنجا که قانون اساسی تگزاس رویکرد محدودی به اختیارات دولت دارد ، هر زمان که چیزی به صراحت در متن بیان نشده باشد ، باید اصلاح شود.

پیشنهاد 1 (HJR 143)

“اصلاح قانون اساسی برای ایجاد یک بنیاد خیریه برای تیم های ورزشی حرفه ای انجمن حرفه ای Rowo Cowboys یا هر سازمانی که توسط انجمن Rodeo حرفه ای زنان تأیید شده است ، برای انجام قرعه کشی های خیریه در مکان های رودئو”

پیشنهاد 1 به انجمن حرفه ای Rowo Cowboys یا بنیاد خیریه Rodeo Professional تأیید شده توسط انجمن زنان Rodeo حرفه ای اجازه می دهد تا در رویدادهای رودئو قرعه کشی خیریه انجام دهد.

طبق قانون فعلی ، فقط بنیادهای خیریه تیم های ورزشی حرفه ای می توانند قرعه کشی کنند. پیشنهاد 1 به دنبال گسترش قانون به منظور خیریه های رودئو نیز می باشد ، زیرا ثابت شده است که این قرعه کشی ها نقش اساسی در ایجاد درآمد برای بنیادها دارد.

HJR 143 در مجلس نمایندگان 17 رای کسب کرد و به اتفاق آرا به مجلس سنا رسید.

پیشنهاد 2 (HJR 99)

“یک اصلاحیه در قانون اساسی که به یک استان اجازه می دهد تا توسعه یا توسعه مجدد حمل و نقل یا زیرساخت ها را در مناطق غیرمولد ، توسعه نیافته یا متروک شهرستان تأمین کند.”

پیشنهاد 2 به شهرستانها این قدرت را می دهد که اوراق قرضه یا اسکناسی را که با افزایش مالیات بر دارایی تامین می شود ، توسعه دهند تا زیرساخت ها و حمل و نقل در مناطق توسعه نیافته توسعه یابد. این شهر در حال حاضر این اختیار را دارد ، اما در حال حاضر شهرستان فاقد آن است.

نویسنده لایحه ، تری کانالس ، نماینده D-Hidalgo ، به KXAN-TV گفت: “این [Proposition 2] این یک روش بسیار نوآورانه برای ساخت پروژه های حمل و نقل بدون دریافت هزینه یا مالیات از مردم است. ”

پیشنهاد 2 افزایش مالیات بر اموال طبیعی را که از ساخت بزرگراه های نزدیک جوامع به منظور تأمین مالی خود بدون افزایش مالیات به دست می آید ، نشان می دهد.

نماینده کنگره کنالس گفت: “این س questionالی است که همه ما باید با آن موافقت کنیم زیرا مشکل تأمین مالی کسری حمل و نقل در تگزاس داریم.” به گفته شورای مهندسان ، تگزاس سالانه از میلیاردها دلار کمبود حمل و نقل رنج می برد. با افزایش جمعیت این ایالت ، وضعیت فقط تیره تر خواهد شد.

این لایحه با مخالفت کمی در مجلس نمایندگان و سنا مواجه شد. کسانی که به آن رأی منفی دادند این کار را برای جلوگیری از تملک بدهی انجام دادند.

کانالس در مجلس نمایندگان در قرائت دوم HJR 99 گفت: این می تواند به کسری سالانه 7.2 میلیارد دلاری که ما قادر به پرداخت هزینه حمل و نقل نیستیم ، کمک کند. از حمایت شما متشکرم. ”

HJR 99 13 رای در مجلس نمایندگان و 4 رای در سنا دریافت کرد.

پیشنهاد 3 (SJR 27)

“یک اصلاحیه قانون اساسی که این ایالت یا هر زیرمجموعه سیاسی این ایالت را از ممنوعیت یا محدود کردن خدمات مذهبی توسط گروه های مذهبی منع می کند.”

پیشنهاد 3 مقامات ایالتی و محلی را از اعمال یا ممنوعیت کامل خدمات مذهبی ، حتی در هنگام بلایای طبیعی یا اپیدمی ها منع می کند. این قطعنامه در پاسخ به محدودیت هایی که در آغاز همه گیری وضع شده است ، مانند دستور ماندن در خانه در ماه مارس و محدود کردن ظرفیت مشاغل ، نوشته شده است.

نویسنده این لایحه ، سناتور کلی هنکوک (R-North Richland Hills ، R-North Richland Hills) ، معتقد است که SJR 27 از آزادی مذهبی ساکنان تگزاس بیشتر محافظت می کند.

“این [SJR 27] اساساً ، ما کمربندها و بندهایی را که می دانیم در حقوق قانونی ما صادق است ، ارائه می دهیم. “

سناتور ناتان جانسون از D-Dallas در قرائت دوم این لایحه نگرانی خود را درباره قرارداد مدارس با گروه های مذهبی ابراز کرد.

“آنها [churches] جانسون می گوید: “من نمی خواهم به دلیل رعایت دستور تعطیلی محلی به دلایل بهداشتی مورد شکایت قرار بگیرم.”

اما سناتور هنکوک گفت از شرکت در این پرونده خودداری می کند زیرا گروه های مذهبی می خواهند روابط خوبی با جوامع اطراف خود ایجاد کنند.

جان ترنر ، نماینده مجلس دالاس ، پیشنهاد کرد که زبان گسترده این لایحه می تواند مقررات ایمنی و آتش نشانی را دور بزند. وی همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا مطلق بودن قانون می تواند خطری برای سلامتی و ایمنی مردم ایجاد کند؟

“این می تواند یک طاعون بیضایی یا چیز دیگری باشد. در این صورت ، ما نمی توانیم تعداد افرادی را که به هر دلیلی می توانند در مراسم کلیسا شرکت کنند ، محدود کنیم ، درست است؟” ترنر پرسید.

SJR 27 به اتفاق آرا از سنا گذشت ، اما 33 رأی در مجلس نمایندگان به دست آورد.

پیشنهاد 4 (SJR 47)

“اصلاح قانون اساسی برای تغییر صلاحیت قضات دیوان عالی کشور ، قضات دادگاه کیفری ، قضات دادگاه تجدیدنظر و قضات دادگاه منطقه”

پیشنهاد 4 صلاحیت برخی از افسران قضایی را در نتیجه کار کمیسیون انتخابات قضایی در جلسه موقت خود اصلاح می کند. این کمیته راهی برای تغییر روند انتخاب قضات پیشنهاد نکرد ، اما اعضا به اتفاق آرا موافقت کردند که قاضی باید ارتقا یابد.

تجزیه و تحلیل این اقدام مستلزم آن است که رئیس دادگستری یا دادگستری دیوان عالی تگزاس:

  • است شهروندان آمریکایی و غیرتکسانی ها در زمان انتخابات شهروندان آمریکایی و ساکنان تگزاسبه
  • وکیل حرفه ای دارای مجوز حداقل 10 سال در ایالت تگزاس یا دارای مجوز در ایالت تگزاس و در مجموع 10 سال یا بیشتر به عنوان قاضی دادگاه ایالتی یا شهرستان خدمت کرده است. (رئیس یا قاضی دیوان عالی تگزاس باید وکیل یا وکیل و قاضی دادگاه با حداقل 10 سال سابقه باشد.)
  • مجوز شما برای فعالیت هرگز مشمول لغو ، تعلیق یا تعلیق تعلیق نشده است.

قاضی منطقه باید:

  • شما باید شهروند ایالات متحده و ساکن تگزاس باشید ، نه شهروند ایالات متحده و تگزاس.
  • به عنوان وکیل یا قاضی دادگاه در تگزاس به مدت 8 سال (نه 4).
  • مجوز شما برای فعالیت هرگز مشمول لغو ، تعلیق یا تعلیق تعلیق نشده است.

در صورت تصویب پیشنهاد 4 ، این مقررات علاوه بر الزامات قانونی موجود خواهد بود.

SJR 47 19 رأی در مجلس نمایندگان و 1 مخالف در سنا از سناتور رولان گوتیرز از سن سان آنتونیو دریافت کرد.

پیشنهاد 5 (HJR 165)

“اصلاح قانون اساسی که اختیارات بیشتری به کمیته رفتار قضایی ملی در مورد نامزدهای قاضی می دهد.”

پیشنهاد 5 به کمیسیون رفتار قضایی ایالتی (SCJC) اجازه می دهد تا در مورد نامزدهای نامزد برای قوه قضائیه ایالت و نیز کسانی که در حال حاضر در قوه قضائیه تحقیق می کنند ، تحقیق کند.

قانونگذاران فعلی هنگام نامزدی در قوه قضائیه در وضعیت نامطلوبی قرار دارند زیرا مخالفان آنها در برابر تحقیقات SCJC آسیب پذیر نیستند.

به گفته نویسنده Jacey Jetton از R-Sugarland ، نویسنده این لایحه ، این اقدام “رقابت عادلانه قضایی در سراسر ایالت” را تضمین می کند.

HJR 165 به اتفاق آرا در مجلس نمایندگان و سنا تصویب شد.

پیشنهاد 6 (SJR 19)

“اصلاح قانون اساسی به ساکنان مراکز خاص اجازه می دهد مستقیماً از سرپرستان بازدید کنند”

پیشنهاد 6 به ساکنان برخی از خانه های سالمندان و مراکز زندگی کمک می کند تا انتخاب کنند که می خواهند به عنوان سرپرست کار کنند و از امتیازات ملاقات حضوری برخوردار شوند.

در آغاز همه گیری COVID-19 ، ورود بازدیدکنندگان به خانه های سالمندان و مراکز حمایت از زندگی ممنوع شد. هدف این بود که خطر ابتلا به ویروس کاهش یابد. اما مسدود کردن بازدیدکنندگان به سلامت روانی خودی ها آسیب می رساند.

SJR 19 به دنبال حل این مسئله با اطمینان از حق برخورداری ساکنان مرکز مراقبت های طولانی مدت از مراقبین ضروری است. این قطعنامه همچنین به قانونگذار اجازه می دهد تا پروتکل های خاصی را برای بازدید پیشنهاد دهد.

سناتور R-Houston ، پل بتنکور ، SJR 19 را “یک لایحه فوق العاده انسانی برای هر خانواده ای در تگزاس” نامید.

SJR 19 هم در مجلس نمایندگان و هم در سنا با آن مخالفت کرد.

پیشنهاد 7 (HJR 125)

“اصلاح قانون اساسی به همسر بازمانده از یک فرد معلول اجازه می دهد تا محدودیت مالیاتی منطقه ای را در خانه مزرعه ای که همسر در آن زندگی می کند دریافت کند ، در صورتی که همسر هنگام مرگ 55 سال یا بیشتر داشته باشد.”

پیشنهاد 7 به همسر باقی مانده اجازه می دهد تا در صورتی که همسر فوت شده در هنگام مرگ 55 یا بیشتر سن داشته باشد ، همچنان محدودیت هایی را برای مالیات بر املاک منطقه دریافت کند.

این محدودیت مالیاتی در قانونگذاری 86 به تصویب رسید ، اما در صورت تصویب پیشنهاد 7 ، این محدودیت به طور رسمی در قانون اساسی تگزاس ثبت می شود. به همسران واجد شرایط که باید برای سالهای مالیاتی 2020 و 2021 محدودیت داشته باشند ، بازگردانده می شود.

تأثیر مالی دقیق این اقدام در حال حاضر ناشناخته است زیرا تعداد همسران واجد شرایط مشخص نیست. با این حال ، هزینه های دولتی ممکن است برای جبران کاهش مالیات بر اموال اختصاص یافته به مدارس کمی افزایش یابد.

HJR 124 به اتفاق آرا در مجلس نمایندگان و سنا تصویب شد.

پیشنهاد 8 (SJR 35)

“در اساسنامه وظیفه اصلاح قانون اساسی برای مجوز دادن به قانونگذار برای ارائه معافیت های مالیاتی عادی به تمام یا بخشی از ارزش بازار مسکونی همسران بازمانده از پرسنل ارتش ایالات متحده که در خط وظیفه کشته یا زخمی شده اند.”

پیشنهاد 8 معافیت مالیات بر دارایی برای همسران بازمانده از پرسنل نظامی که در کار می میرند یا زخمی می شوند ، ارائه می دهد. در حال حاضر ، معافیت فقط برای پرسنل نظامی که در حین فعالیت کشته یا زخمی شده اند اعمال می شود. بنابراین ، اگر همسر جان سالم به در برده باشد ، مشمول معافیت مالیات بر دارایی نمی شود.

تجزیه و تحلیل اندازه گیری نشان می دهد که SJR 35 تأثیر قابل توجهی بر مالیات بر دارایی نخواهد داشت زیرا در کمتر از 10 همسر در یک سال معین اعمال می شود.

SJR 35 به اتفاق آرا مجلس نمایندگان و سنا را تصویب کرد.

{node.style.display = ‘بلوک داخلی’؛ })؛ const appFleft = document.querySelectorAll (‘. app_fleft’)؛ const appFright = document.querySelectorAll (‘. app_fright’)؛ const appBlockW = document.querySelectorAll (“[class*=’app_width|’]”)؛ // // console.log (appFright) ؛ if (window.screen.width> 666) {const calloutBox = document.querySelectorAll (‘. app_friendly_callout_box’)؛ calloutBox.forEach ((گره) => {گره style.margin = ‘0 0 1em 0’؛})؛ const appCaptions = document.querySelectorAll (“. app_friendly_caption_block> p”)؛ appCaptions.forEach ((node) => {node.style.padding = “0”؛} )؛ appFleft.forEach ((node) => {node.style.float = “left”؛ node.style.marginRight = “1em”؛})؛ appFright.forEach ((گره) => {node.style.float = “right”؛ node.style.marginLeft = “. 75em”؛ node.style.textAlign = ‘right’؛})؛ appBlockW.forEach ((node، idx) => {// console.log (node.className )) ؛ اجازه دهید classStr = node.className ؛ اجازه دهید imgW = classStr.split (“|”)[1]؛ // کنسول. log (‘|’ + imgW + ‘|’)؛ node.style.width = imgW + ‘٪’؛ })؛ } else {appFleft.forEach ((node) => {node.style.float = “none”؛ node.style.margin = ‘.75em 0’؛})؛ appFright.forEach ((node) => {node.style.float = “none”؛ node.style.margin = ‘.75em 0’؛})؛ } // ->

دیدگاهتان را بنویسید