9 اصل ادویه دارچین درباره خواص تغذیه ای ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


ادویه دارچین یکی از اشیاء بسیار مورد توجه است که از زمان انجیل به دلیل عطر ، خواص دارویی و آشپزی آن مورد استفاده قرار گرفته است. این ادویه عجیب و غریب با طعم شیرین که به طور سنتی از پوست قهوه ای داخلی آن به دست می آید دارچین درختانی که وقتی خشک می شوند در لوله ای با چوب قرار می گیرند که از نظر تجاری با نام “پرنده” شناخته می شوند.

گیاه دارچین یک درخت بوته ای کوچک و همیشه سبز است که متعلق به خانواده است لوراسه یا لورل جنس ، دارچین

این ادویه جدید بومی جزیره سریلانکا است اما در بسیاری از کشورهای دیگر مانند اندونزی ، میانمار ، بنگلادش ، هند ، چین نیز رشد می کند.

دارچین
دارچین “پوره” با پودر. با احترام اران فینکل.

انواع مختلف دارچین در دسترس است. با این حال ، گونه سریلانکا به طور گسترده ای به عنوان “دارچین اصلی” شناخته می شود. (دارچین درست است). به طور سنتی ، لایه کامبیوم (پوست) درخت دارچین بالغ با یک میله برنجی کبود شده و سپس از درخت جدا می شود. در واحدهای پردازشی ، این لایه به نوارهای بلند (روبان) بریده می شود ، سپس با دست به صورت “فنر” در می آیند و اجازه می دهند در زیر نور خورشید خشک شود.

اسانس دارچین (که 0.5 تا 1 درصد ترکیب آن را تشکیل می دهد) نیز از قسمت های چوب استخراج می شود. در کارخانه ها ، این لایه داخلی معطر را تقریباً می زنند ، در آب دریا ماساژ داده و سپس تحت تقطیر سریع قرار می دهند.

روغن دارچین دارای رنگ زرد طلایی با سایه مشخص دارچین و طعم بسیار تند و معطر است.

کاسیا
کاسیا. برای چوب های درشت توجه کنید. کاسیا از دارچین تندتر و معطرتر است.

طعم و عطر تند ادویه دارچین به دلیل ترکیبات شیمیایی است ، سینامالدئید، و سینامالدئیدبه

کاسیا، همچنین به عنوان شناخته شده است دارچین چینی، یکی دیگر از اعضای لوراسه خانواده و به نام Cinnamomum cassia. کاسیا درشت تر ، تندتر و تندتر است اما کمتر از دارچین معطر است. معمولاً در غذاهای خوش طعم دارچین جایگزین می شود.

انتخاب و ذخیره سازی

ادویه های دارچین را می توان در تمام طول سال در بازارها به صورت چوب (چوب پر) یا به صورت پودر در دسترس داشت. چوب های با کیفیت خوب بوی شیرینی را ارسال می کنند که می توان از راه دور آن را درک کرد.

در مغازه ها به جای پودر ، چوب کامل خریداری می کنید زیرا اغلب می تواند حاوی پودر تند تقلبی یا کاسیا با کیفیت پایین باشد. میله ها باید سالم ، فشرده و دارای رنگ قهوه ای روشن در انواع سیلانی یا قهوه ای تیره در انواع اندونزیایی باشند.

تمام چوبها را باید در مکانی خنک ، خشک و تاریک ، در ظروف شیشه ای محکم برای چندین ماه نگهداری کرد و در صورت نیاز با آسیاب دستی آسیاب می شود. پودر ادویه دارچین آسیاب شده باید در یخچال داخل ظروف در بسته نگهداری شود و باید در اسرع وقت استفاده شود زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهد.

استفاده دارویی از دارچین

 • اسانس ، اوژنول ، به عنوان درمان بیهوشی موضعی و ضد عفونی کننده دندان ها و لثه در دندانپزشکی استفاده می شود.

 • همچنین نشان داده شده است که اوژنول سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش می دهد ، اما برای تعیین فواید آن به مطالعات دقیق بیشتری نیاز است.

 • استخراج از چوب (جوشانده) گاهی در درمان نفخ و سوء هاضمه در طب سنتی استفاده می شود.

 • ادویه ای که در طب سنتی برای دفع سرماخوردگی و استرس اکسیداتیو استفاده می شود.

 • همچنین به عنوان نگهدارنده طبیعی غذا استفاده می شود. (سلب مسئولیت پزشکی).

کاربردهای آشپزی

برای حفظ عطر و طعم ، ادویه دارچین درست قبل از پخت آسیاب شده و آسیاب می شود و در آخرین لحظه به دستور غذا اضافه می شود زیرا پخت طولانی مدت باعث تبخیر روغنهای اساسی آن می شود.

 • در سراسر جهان ، دارچین به طور گسترده ای به عنوان ادویه آشپزی به عنوان ادویه و بر اساس طعم استفاده می شود. در قنادی به تهیه شکلات و نوعی دسر مانند پای سیب و نان دارچین و همچنین شیرینی ، شیرینی ، رول شیرین ، شیرینی های تند ، چای ، کاکائو داغ و نوشیدنی های طعم دار اضافه می شود.

 • در غذاهای آسیایی و چینی از ادویه دارچین در تهیه بسیاری از غذاهای محبوب استفاده می شود.در کنار ادویه جات دیگر (پودر ماسالا) از آن برای ترشی مرغ ، ماهی و گوشت استفاده می شود.

 • برخی غذاهای گیاهی ، کاری مرغ و برنج (بریانی) در مقادیر کم برای افزایش طعم استفاده می شود. در خاورمیانه در غذاهای گوشت و برنج استفاده می شود.

 • همچنین از آن برای تهیه سوپ ، سس کباب ، ترشی و به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده انواع پودر کاری استفاده می شود.

مشخصات امنیتی

ادویه دارچین نپخته می تواند باعث خفگی و مشکل در تنفس شود. استفاده زیاد از چوب دارچین می تواند باعث التهاب جوانه های چشایی ، تورم لثه و زخم های سرد شود. مقادیر زیاد می تواند باعث مشکل در تنفس ، گشاد شدن عروق خونی و خواب آلودگی ، افسردگی یا حتی گرفتگی شود. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به ادویه ها از جانب ادویه دارچینبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

 1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 2. شورای ادویه- ادویه جات ترشی جات سریلانکا.

 3. Pubmed.gov -Baker WL ، Gutierrez -Williams G ، White CM و همکاران. تأثیر بر کنترل گلوکز و پارامترهای چربی مراقبت از دیابت 2008 ؛ 31 (1): 41-43.

 4. مصرف زیاد دارچین روزانه: خطرات سلامتی را نمی توان رد کرد-ارزیابی سلامت BfR No. 044/2006 ، 18 آگوست 2006.

 5. اورهارا ، ی. ؛ هاماموتو ، ح. کاسوگا ، ح. شیمادا ، تی. کاواگوچی ، ی. ؛ Sekimizu ، K. (2008). “مدلی از باکولوویروس کرم ابریشم برای ارزیابی اثرات درمانی ترکیبات ضد ویروسی: خصوصیات و کاربرد در جداسازی داروهای ضد ویروسی از داروهای سنتی”. مجله ویروس شناسی عمومی 89 (Pt 1): 188-94.دیدگاهتان را بنویسید