9 اطلاعات مفید تغذیه ای ماهی تن و مزایای سلامتی آن


خرید

ماهی تن ماهی وحشی عمدتا با استفاده از تورهای سیمی ، قلاب ، خطوط ، تورهای آبشش ، یا قایق های ماهیگیری با صف طولانی صید می شود. اکثر این صیدها برای کنسرو یا کیسه گذاری محفوظ است.

بونیتو معمولاً به عنوان ماهی تن “تکه سبک” فروخته می شود. برای کیفیت و ایمنی بیشتر ، قوطی یا کیف از مارک های اصلی خریداری کنید. همچنین به صورت تکه های تازه ، یخ زده یا خشک فروخته می شود. در ژاپن ، بونیتو “katsuobushi” (تکه های Bonito) نامیده می شود.

صرفه جویی

ماندگاری قوطی های باز نشده ماهی تن تا 4 سال در صورت نگهداری محصول در شرایط خوب و بدون آسیب. عمر مفید ماهی تن تا 3 سال است.

مانند دیگر محصولات دریایی ، کنسرو ماهی تن نباید در دمای اتاق به مدت طولانی نگهداری شود.

پس از باز شدن ، باید در یخچال نگهداری شود. اگر به درستی بسته بندی شده و در یخچال نگهداری شود ، می توان آن را حدود 3 روز نگهداری کرد. برای نگهداری طولانی مدت ، می توانید ماهی تن را در یک ظرف شیشه ای یا کیسه فریزر در فریزر نگهداری کنید تا بعداً در چند ماه آینده مصرف شود.

آماده

ماهی تن تازه به صورت استیک ، گاهی به صورت فیله یا به صورت تکه (تکه) فروخته می شود. اما اغلب آنها در آب نمک کنسرو ، نان یا کنسرو می شوند.

گوشت بونیتو ماهی صورتی سخت با طعم قوی است.

به صورت خام (سوشی) ، پخته ، بخارپز ، کبابی ، کبابی یا کامل پخته شده (در پاپیلوت یا al cartoccio) سرو کنید.

در اینجا چند ایده خدمتگزار وجود دارد.

 • بونیتو (Katsuo) یک ماهی سوشی محبوب در ژاپن است که از آن در رول ساشیمی و سوشی استفاده می شود.

 • Katsuobushi و Kelp Kelp جزء اصلی هستند. داشی، آبگوشتی که اساس بسیاری از سوپ ها (مانند میسو) و سس ها در غذاهای ژاپنی را تشکیل می دهد.

 • سالاد ماهی بونیتو – در یک کاسه جداگانه ، ماست یونانی ، آب لیمو تازه ، سس مایونز ، کرفس خرد شده ، پیاز اسپانیایی خرد شده و فلفل سیاه آسیاب شده را مخلوط کنید. این مخلوط را به تکه های سبک ماهی تن اضافه کنید و در یخچال نگهداری کنید.

 • ماهی تابه ماهی آمریکایی تهیه کنید.

 • در غذاهای فیلیپینی ، خورشت ماهی تن در شیر نارگیل تهیه می شود- Ginatang Toolingganبه

 • در بسیاری از مناطق جنوب آسیا ، کاری از ماهی تن تهیه شده با شیر نارگیل روی برنج سرو می شود.

 • ماهی تن نیز یکی از مواد اولیه اصلی ماهی تن است. گوشت گوساله با سس ماهی تن (Piedmontese) ، یک غذای ایتالیایی که شامل گوشت گوساله سرد ، آنچوی ، کپر ، ساندویچ ، سس ، املت و تابه است.

مشخصات ایمنی

ماهی تن تازه یا یخ زده دارای محتوای متیل جیوه 0.144 PPM است که آن را به بهترین ماهی تبدیل می کند. FDA توصیه می کند که هفته ای 2-3 وعده در لیست “بهترین انتخاب” (یک وعده بزرگسال = 4 اونس) بخورید. در مقایسه کنسرو ماهی تن و چشم بزرگ منجمد/منجمد ، آنها به ترتیب 0.350 PPM و 0.689 PPM هستند.

همچنین بخوانید ≻≻-.

≺≺ ماهی سالمون اطلاعات تغذیه ای و مزایای سلامتی.

≺≺ ماهی قزل آلا اطلاعات تغذیه ای و مزایای سلامتی.

≺≺ آغوش خورشید اطلاعات تغذیه ای و مزایای سلامتی.

≺≺ برگشت غذای دریایی از جانب حقایق تغذیه Bonito Tuna و مزایای سلامتی آنبه

اطلاعات بیشتر (پیوند در پنجره جدید باز می شود):

 1. برگه اطلاعات گونه -Katsuwonus pelamis.

 2. میزان جیوه در غذاهای دریایی تجاری

 3. پایگاه ملی تغذیه USDA.

 4. اسیدهای چرب امگا 3: یک سهم ضروریدیدگاهتان را بنویسید